TUTUKLU BULUNAN CUMHURİYET GAZETESİ YAZAR, ÇİZER VE YÖNETİCİLERİNİN AİLELERİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU TBMM’DEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

TUTUKLU BULUNAN CUMHURİYET GAZETESİ YAZAR, ÇİZER VE YÖNETİCİLERİNİN AİLELERİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’..

TUTUKLU BULUNAN CUMHURİYET GAZETESİ YAZAR, ÇİZER VE YÖNETİCİLERİNİN AİLELERİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU TBMM’DEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

TUTUKLU BULUNAN CUMHURİYET GAZETESİ YAZAR, ÇİZER VE YÖNETİCİLERİNİN AİLELERİ, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU TBMM’DEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Kılıçdaroğlu, hapisteki arkadaşlarımız hakkında iddianame yazılmamasının gözdağı olduğu söyledi ve savcılara seslendi:

‘KUL KÖLE OLMAYIN’

SAVCILAR TALİMAT BEKLİYOR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında tutuklu arkadaşlarımızın isimlerini tek tek sayarak iddianamenin hala ortada olmamasına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu savcılara, “Nasıl bir adalet bu? Belli bir yerlerden talimat bekliyorlar. Eğer sizin unvanınızda Cumhuriyet sözcüğü varsa gereğini yapın. Birilerinin kulu kölesi, iktidar sopası olmayın” diye seslendi. Kılıçdaroğlu, tüm gazete ve gazetecilerin özgür olması gerektiğinin de altını çizdi.

TUTUKLU EŞLERİ MECLİSTE

’EŞLERİMİZ DAHA GÜÇLÜ ÇIKACAK’

Hukuksuz bir şekilde tutuklanan gazetemizin yazar ve yöneticilerinin eşleri, dün Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Tutuklu eşleri, “Eşlerimiz içeriden daha güçlü çıkacak” dedi. Kılıçdaroğlu, iddianamenin geciktirilmesindeki en büyük etkenin “delil olmaması” olduğunu söyleyerek, “Delil yok, neyle suçlayacaklar? Uzun süre iddianameyi geciktirerek içeride tutmanın yolunu hazırlıyorlar” dedi.

Tutukluluklarında 100. günü dolduran gazetemizin yazar, çizer ve yöneticilerinin eşleri ve çocukları, dün Meclis’te CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek, arkadaşlarımız hakkındaki iddianamenin bir an önce hazırlanması ve tahliye edilmelerini isterken verdikleri destekten dolayı da hem Kılıçdaroğlu, hem de CHP milletvekillerine teşekkür ettiler.

Gazetemizin tutuklu yazar ve yöneticilerinin yakınları dün CHP grup toplantısını izledikten sonra, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Meclis’teki makam odasında ziyaret ettiler. Görüşmede CHP Milletvekilleri Zeynep Altıok Akatlı, Utku Çakırözer ve Şafak Pavey de hazır bulundu.

Cumhuriyet’in 10 yazar, çizer ve yöneticisinin cezaevinde 100 günü doldurduğuna dikkat çeken tutuklu eşleri, soruşturmanın tutukluluktan önce, ağustos ayında başlamış olmasına karşın, ısrarla iddianamenin hazırlanmadığına dikkat çektiler. Kılıçdaroğlu’na, soruşturma ve tutukluluk süreci, Anayasa Mahkemesi’ne yapılan itiraz başvurusu konusunda da bilgi veren tutuklu arkadaşlarımızın eşleri, Kılıçdaroğlu ve CHP milletvekillerine konuya sahip çıkmaları nedeniyle teşekkürlerini de ilettiler. Arkadaşlarımızın eşleri Kılıçdaroğlu’na, “Biz eşlerimizden aldığımız güçle çok güçlüyüz. Eşlerimiz içeriden daha güçlü çıkacaklar, o morali, dirençleri bizi mutlu ediyor. Haftada bir camın ardından telefonla görüşüyoruz. Kendileri bize, ‘CHP’li dostlarımız sayesinde hiç yalnızlık çekmedik, her zaman milletvekilleri yanımızda oldu’ mesajını iletmemizi istediler, sizlere çok selamları var” dediler.

Kılıçdaroğlu, iddianamenin geciktirilmesindeki en büyük etkenin “delil olmaması” olduğunu vurgulayarak “Sıkıntı orada, çünkü delil yok, neyle suçlayacaklar? Bu nedenle uzun süre iddianameyi geciktirerek içerde tutmanın yolunu hazırlıyorlar” dedi. Kılıçdaroğlu, iddianamenin bir an önce hazırlanması için sürecin takipçisi olacaklarını ifade etti.

Görüşmede, Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de bulundu. 

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESİ

Kaynak: chp.org.tr
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER