Yozgat AK Parti'de taşlar yerinden oynayacak

Yozgat AK Parti Merkez İlçe Kongresi öncesi kamuoyunda büyük değişim beklentisi hakim olurken Koordinatör Vekil Ramazan Can'ın Cuma günü Yozgat'a gideceği bildirildi.

Yozgat AK Parti'de taşlar yerinden oynayacak
İLİŞKİLİ HABERLER

Yozgat AK Parti çatısı içerisinde taşların yerinden oynayacağı 19 Kasım'da yapılması planlanan kongre öncesinde büyük değişimler yaşanması bekleniyor... Parti teşkilatının büyük ölçüde yenileneceği de edinilen bilgiler arasında! Bununla birlikte, sıkıntılı olan teşkilatlar başta genel merkezin direktifleri ile il yönetiminin gözetiminde değişmesi de gündeme gelebilir.

2014'de yapılacak yerel seçimlere güçlü teşkilatlarla girmeyi planlayan AK Parti, sorunlu teşkilatlara çözüm üretmek için yeniden yapılandırma sürecine girebilir. Partide  il ve ilçe teşkilatları yeniden yapılanma sürecine kongrelerle birlikte girecek!

Yozgat Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi öncesinde delege yazılmadıkları ve parti içindeki sorunlardan rahatsız oldukları için Genel Merkez'e 5 kişi istifasını sundu.

Teşkilatta bomba etkisi yaratan istifalar sonrasın Genel Merkez'in duruma el koymak üzere Koordinatör Milletvekili Ramazan Can'ı Yozgat'a gönderdiği bildirildi. Mevcut yönetiminden kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle farklı senaryolar konuşuluyor... 

GÖZLER MERKEZ İLÇE KONGRESİNDE

AK Parti’de gözler hafta sonu yapılacak merkez ilçe kongresine çevrildi. 19 Kasım Cumartesi gerçekleştirilecek kongrede mevcut başkan Mustafa Türkmen ve Mali Müşavir Kürşat Kılıç delegelerin oylarına talip oldu.

Merkez ilçe başkan adayları seçim çalışmalarına hız verirken, delege bazında sıkı temasa geçtiler. Delegelerle birebir görüşmeler yapan adaylar, yeni dönem için yapmayı planladıkları çalışmaları anlatıyorlar.

Merkez ilçe başkanı Mustafa Türkmen istifalar sonrası liste sıkıntısı çektiği söyleniyor. Türkmen’in, kongreye gideceği listeyi en geç yarın akşama kadar netleştirmesi bekleniyor.

Merkez ilçe delegesi olarak yazılmayan il yönetimindeki bazı isimlerin istifasını değerlendiren Merkez İlçe Başkanı Mustafa Türkmen'e göre istifalar kongreyi etkilemeyecek! Türkmen'in iddiasının arkasında 400 aşkın delege içerisinde kendine oy vermeyecek isimleri çıkardığı iddiası ağır basıyor.

İstifa gerekçelerinin delege yazılmamaları olarak gösterildiğini dile getiren Türkmen'e göre, diğer illerde sadece il başkanları delege listesine yazılıyor ve bu uygulma gayet normal! Türkmen, muhalif isimlerle ilgili olarak 'İl yönetiminde bulunan arkadaşlarımızın tamamını yazmak gibi bir çalışma içerisine girmemiz söz konusu olamaz” dedi.

Türkmen'e göre kendi yönetiminden rahatsız olan ve tepki istifası veren yöneticiler merkez ilçeyi ilgilendirmiyor!

Kılıç ustalık dönemine yakışan ruh peşinde!

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkan adayı Mali Müşavir Kürşat Kılıç, Türkmen'e göre daha bütünleştirici bir dil benimsiyor. Kılıç, AK Parti’nin demokrasi ruhunu bu ülkede en iyi özümsemiş en iyi uygulamış tek parti olduğunu belirterek, “ AK Parti büyük hedeflere inanan, inandıklarıyla büyüyen ve başarıya ulaşanların partisidir. Biz partililerimizle birlikte hareket etmek için yola çıktık. Bu yolu artık güzel icraatlarla taçlandırmalı ve beraber yürüyeceğim iz bir yol haritasını birlikte oluşturmalıyız" mesajını veriyor.

Hizmet etmek için aday olduğunu ifade eden Kılıç, "Partimizin kuruluşundan bu yana emek vermiş arkadaşlarımızın bilgi ve birikimlerinden faydalanarak bir yönetim kurulu hazırlamak niyetindeyiz.  Yönetimlere her konuda katkı sağlayabilecek arkadaşlarla çalışmak istiyoruz. Muhtarlarımızın, gençlik kolları ve kadın kollarındaki arkadaşlarımızın hepsinin katkılarını bekliyoruz. Partimizin vizyonu ve misyonu ile örtüşen muhafazakar demokrat anlayışı özümsemiş, gücümüze güç katacak tüm arkadaşlar bu yola güç katacaktır. Birlikte hizmet etmek için göreve talip oluyoruz. Bu partiyi el birliği ile ayağa kaldırıp yeni bir sinerji oluşturmamız gerekiyor. Birbirimizi anlayarak, birbirimizi dinleyerek ortak akılla yürümek istiyoruz. Çünkü, AK Parti'yi 9 yıldır iktidarda tutan, ustalık dönemine taşıyan ruh budur" diye konuştu.

AK Parti il yönetimi içerisindeki istifalara da değinen Kılıç, “İl Başkanımız Fahri Açıkgöz birlik ve beraberliğin sağlanması noktasında üzerine düşeni yapacaktır. Parti içerisinde yaşanan istifalara yönelik değerlendirmeler yaparak, partinin zarar görmesinin önüne geçecektir” açıklamasını yaptı.

 

İSTİFA EDENLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

AK Parti Yozgat İl Başkanı Fahri Açıkgöz, istifa eden partililerle ilgili olarak genel merkez tarafından bilgi verildiğini söyledi.

Kamuoyuna 7 ismin istifa ettiği yönünde bilgiler verildiğini vurgulayan Açıkgöz, ancak istifa edenlerin sayısının şimdilik 5 olduğuna dikkat çekti.

Açıkgöz, “Bir süre önce bazı arkadaşlarımız, parti içindeki sıkıntıları dile getirerek istifa edeceklerini belirtiller. Biz de aldıkları karara saygı duyduğumuzu ilettik. Bunun üzerine arkadaşlarımız genel merkeze giderek bir dizi görüşme yapmışlar. Daha sonra istifalarla ilgili bilgiler bize ulaştırıldı” dedi.

Parti il yönetiminden istifa eden isimler şimdilik şunlar:Ergün Çiftçi, İbrahim Avşar, Turgay Kargı, Ümmügülsüm Kaya ve Zekeriya Cengiz.

AK PARTİ KİŞİLERİN DEĞİL MİLLETİN

İl Başkanı Fahri Açıkgöz, AK Parti’nin kişilerin değil milletin partisi olduğunun altını çizdi. Kendilerinin gelip, geçici olduklarını ifade eden Açıkgöz “Bizler hizmet yarışındaki bayrağı taşıyoruz. Bugün için bu bayrak bizim elimizde.  Biz de Yozgat’a daha fazla ve en iyi şekilde nasıl hizmet getiririz, çalışmasını yapıyoruz. Bizim düşüncemizde Yozgat var. Tüm teşkilatlarımız uyum içerisinde gece gündüz demeden bir şeyler yapmaya gayret gösteriyor. Bununla birlikte bizimde yanlışlarımız ve eksiklerimiz vardır. Olmuştur. Olacaktır da. Ancak bu tür olumsuzlukların parti içinde çözümlenmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Haber7

Haber Kaynağı : Haber7.com

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2011, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER