23 Nisan Koşusu’nu ABUŞ kazandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusumuza armağan ettiği milli bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adına düzenlenen 23 Nisan Koşusu, İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

7 koşulu programın Vural C. Çakım Koşusu ile birlikte bir diğer kupalı mücadelesi olan (Açık - G3 / DHÖ) koşu 1400 metre çim pistte yapıldı. Yarışa 1,5 boy geç başlamasına rağmen son metrelerde yaptığı ataklarla, Z. Ahsen Kurum’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu ABUŞ (Dayıbey - Ahunaz / Alkuruş.13) jokeyi Uğur Polat idaresinde, koşudan birincilikle ayrılmayı başardı.

145.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen koşuda son metrelere ABUŞ ile başa baş giren BATMANASLANI (Tamerinoğlu - Kırsultan / Demirkır) jokeyi Tolga Yıldız’la ikinci olmayı başarırken, 2017 yılı G1 TBMM Koşusu galibi CANKARDEŞLER (Yalaz - Bedel.2 / Tunca) jokeyi Halis Karataş’la üçüncü, PATRONİÇE (Turbo - Bahtınur / Umutbey) de jokeyi Alaattin Küründük ile dördüncü oldu.

Yarış hayatının 50. startında 17. birinciliğini elde eden al erkek safkan ABUŞ için bitiriş derecesi 1.31.20 olurken, farklar Boyun - 3,5 Boy - 2 Boy şeklinde oluştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER