Ayvalık'ta "Yetenek 10'la Gelecek Projesi"

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde "Yetenek 10'la Gelecek Projesi"nin 2'incisi hayata geçirildi.Akçapınar İlkokulu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü...

Ayvalık'ta

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde "Yetenek 10'la Gelecek Projesi"nin 2'incisi hayata geçirildi.

Akçapınar İlkokulu'nda gerçekleştirilen törende konuşan Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Cem Hamzaoğlu, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın himayesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi destekleriyle yapılan projenin dezavantajlı grubun ve alt gelirli ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanması amacıyla yapıldığını söyledi.

Projede 6 branşta, 6 antrenör ve 2 beden eğitimi öğretmeninin görev aldığını belirten Hamzaoğlu, şöyle konuştu:

"15 ay sürecek projeye, 142 kız, 131 erkek toplam 273 öğrenci katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda haftada 2 gün devam eden çalışmalarda çocuklarımız, milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, kendini ifade edebilen ve sosyalleşmiş, insanları, doğayı seven, sağlıklı ve hareketli bir şekilde hedeflerine ulaşmaya devam etmektedir."

Hamzaoğlu, projenin 2. bölümünde ilçedeki tüm ilkokulların birinci sınıf öğrencilerinden 720'sine satranç takımı hediye edileceğini ve satranç kursu verileceğini dile getirerek, "Akçapınar İlk ve Ortaokulu, Ali Çetinkaya Ortaokulu, Gazi Ortaokulu, Altınova Atatürk İlkokulu ve Altınova Cihan Yorgun Ortaokulu'nda, 10 branşta çalışmalar yapılacak. Çalışmalarda 10 antrenör ve 5 öğretmen görev alacak. Projeye 6 okuldan bin 214 öğrenci katılacak." diye konuştu.

Projenin protokolünün imzalanmasının ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER