Gloria IRONMAN 70.3 Turkey Pazar günün Gloria Serenity’den start alacak

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan Ironman bu sene 15 Ekim tarihinde Gloria Hotel & Resort Belek’te yapılacak. Yüzme, koşu ve bisiklet yarışının üçünün bir arada yapıldığı yarışma saat 08:00’de start alacak. Oldukça zorlu...

Gloria IRONMAN 70.3 Turkey Pazar günün Gloria Serenity’den start alacak

Dünyanın en prestijli ve popüler yarışı olan Ironman bu sene 15 Ekim tarihinde Gloria Hotel & Resort Belek’te yapılacak. Yüzme, koşu ve bisiklet yarışının üçünün bir arada yapıldığı yarışma saat 08:00’de start alacak. Oldukça zorlu geçen bu spor dalı olan İronman, 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21.195 kilometre koşudan oluşan bir dayanıklılık yarış. Bu üç yarış mesafeleri mile çevirip toplandığında 70.3 mil ediyor. Bu sebeple Ironman 70.3 deniliyor.

Türkiye ekibi Nur Özaltın adına yarışacak.

Üç sezondur Türkiye’de Gloria İronman 70.3 Turkey olarak yapılan yarışmalarda Türkiye ekibi ise geçtiğimiz sezon hayatını kaybeden çok değerli iş adamımız Özaltın Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Gloria Otellerinin Sahibi Nuri Özaltın adına yarışacak. Türk sporuna uzun yıllar hizmet eden Nuri Özaltın. Yaptığı Gloria Sport Arena ile Avrupa’nın bir numaralı spor otelini açarak dikkatleri üzerine çekmişti. Ayı zamanda bir de golf kulübü bulunan Özaltın Holding’in spora yaptığı yatırımlar milli sporcularımızın olduğu kadar Avrupalı sporcularında dikkatini çekmektedir. Spor arena sadece spor merkezi olarak değil aynı zamanda müsabakalar ve sporcu tedavi merkezleriyle de dikkatleri çekmektedir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER