Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Ligi

EDİRNE (AA) - Türkiye Güreş Federasyonunun düzenlediği Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Lig'inde, B Grubu müsabakaları Edirne'de başladı. Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'ndaki güreşlerde Trakya Birlik Spor Kulübü ile İstanbul...

Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Ligi

EDİRNE (AA) - Türkiye Güreş Federasyonunun düzenlediği Serbest Güreş Büyük Erkekler Süper Lig'inde, B Grubu müsabakaları Edirne'de başladı.

Fatih Sultan Mehmet Spor Salonu'ndaki güreşlerde Trakya Birlik Spor Kulübü ile İstanbul Sancaktepe Spor'dan farklı sıkletlerde 18 sporcu mücadele etti.

B grubu ilk hafta karşılaşmasında Trakya Birlik Spor Kulübü kendi evinde ağırladığı İstanbul Sancaktepe Spor'a 9-1 mağlup oldu.

Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yağlı güreşin başkenti Edirne'de minder güreşinin de söz sahibi olmaya başladığını belirtti.

Hedeflerinin Süper Lig'de kalıcı olmak olduğunu ifade eden Yücel, şöyle devam etti:

"Deplasmanlı Süper Lig'de 16 takım yer alıyor. Uzun bir maraton. Müsabakalar yıl sonuna kadar devam edecek. Trakya Birlik Spor Kulübü olarak bölgemizde Süper Lig'de mücadele eden tek takımız. Edirne'yi bu düzeyde temsil etmek büyük bir gurur ve başarı. Bu seviyelerde yarışmak bir takım işi. Edirneli spor severlerin de desteğiyle güzel başarılar elde etmek istiyoruz. Gurubumuzda ASKİ, İstanbul Büyük Şehir Belediye Spor Kulübü, Türkiye Kömür İşletmeleri, Sancaktepe Spor Kulübü, Tokat Özel İdare Spor Kulübü, Çorum Büyük Şehir Spor Kulübü yer alıyor. Amacımız başarılı bir şekilde ligi tamamlayıp bu ligde kalıcı olmak. Kulübümüze maddi manevi her türlü desteği sunan Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen'e, Trakya Birlik Yönetim Kurulu üyelerine, Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen'e, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Zekeriya Bayrak'a teşekkür ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER