Velimir Perasovic: “Bu tartışma basketbol için büyük sorun”

Anadolu Efes Başantrenörü Velimir Perasovic, Euroleague ile FIBA arasında devam eden tartışma hakkında yaptığı açıklamada, “Bence bu basketbol için büyük sorun. İki tarafında anlaşması lazım. Yapılacak her anlaşma yaşanılan bu sorundan...

Velimir Perasovic: “Bu tartışma basketbol için büyük sorun”

Anadolu Efes Başantrenörü Velimir Perasovic, Euroleague ile FIBA arasında devam eden tartışma hakkında yaptığı açıklamada, “Bence bu basketbol için büyük sorun. İki tarafında anlaşması lazım. Yapılacak her anlaşma yaşanılan bu sorundan daha iyidir” dedi.

Anadolu Efes Spor Kulübü, 2017-2018 sezonu Euroleague Medya Günü’nü Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Anadolu Efes Başantrenörü Velimir Perasovic, “Tüm sezonların başında olduğu gibi yeni bir takım yaptık. Geçen sezon sadece 3 tane oyuncumuz var. Sezonun nasıl gideceğini hep beraber göreceğiz. Genç ve yeni bir kadromuz var. Ama sezon içerisinde bu genç oyuncuların kendilerini çok iyi geliştirip, bize iyi bir sezon geçirtebileceklerini biliyoruz” diye konuştu.

“Genç oyuncuların da zamana ihtiyacı var”

"Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın NBA’ye gitmesinin ardından Türk ve genç oyuncuların bu açığı kapatabilir mi?" sorusuna Perasovic, “Tabiki kapatabilirler. Özellikle Euroleague’den bahsedersem, 9 tane yabancı oyuncu var. Bu açığı kapatabileceklerini düşünüyoruz. Türkiye Ligi’nde de genç oyuncularımız bu açığı kapatabilecekler. Aynı zamanda genç oyuncularımız 18 yaşında. Bu genç oyunculara büyük sorumluluklar yükleyemeyiz. Çünkü çok gençler. Cedi ve Furkan, 22 yaşında yüksek dakikalar oynamaya başlamışlardı. basketbol için büyük sorun. Sezon sırasında bize yardımcı olabilmeleri için onlara zaman tanımamız gerekiyor. Bu sezon sırasında göreceğiz” şeklinde konuştu.

“Basketbol için büyük sorun”

Euroleague ile FIBA arasında devam eden sorunun hatırlatılması üzerine Hırvat çalıştırıcı, “Bence bu basketbol için büyük sorun. İki tarafında anlaşması lazım. Yapılacak her anlaşma yaşanılan bu sorundan daha iyidir. Kişisel olarak iki taraftan da uzlaşma konusunda beklenti içerisindeyim” diye cevap verdi.

“Bu sezon oynamaya aç oyunculara sahibiz”

Kağıt üzerinde geçen sezona göre daha kötü bir takım sahip olduklarını söyleyen deneyimli çalıştırıcı, “Bu sezon oynamaya aç oyunculara sahibiz. Bu ne kadar rekabetçi olacağımızı sezon içerisinde gösterecek. Diğer takımlar her zaman aynı. Fenerbahçe, Real Madrid, Yunan takımları gibi iyi takımlar var. Sezon içinde sürprizler bizi bekliyor. Rekabet herkes için sert olacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2017, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER