8 Mart Dünya Kadınlar Günü

YALOVA (AA) - Yalova'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte minyatür ve ebru sanatçısı Suna Selma Koçal'a "Yılın Kadını" ödülü verildi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Yalova Kent...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

YALOVA (AA) - Yalova'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte minyatür ve ebru sanatçısı Suna Selma Koçal'a "Yılın Kadını" ödülü verildi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl Kalyoncu katıldı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından yaptığı projelerden dolayı 'Yılın Kadını' ödülüne minyatür ve ebru sanatçısı Suna Selma Koçal layık görüldü. Koçal, ödülünü Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın elinden aldı.

Aldığı 'Yılın Kadını' ödülünü Afrin'de görevli Topçu Yüzbaşı Dilek Aygün'e armağan ettiğini söyleyen Koçal, şöyle konuştu:

"En başta beni çok onurlandırdılar ve duygulandırdılar. Sanatsal faaliyetlerimle Türkiye'ye yapmış olduğum hizmetlerden dolayı ve Türkiye adına yurtdışında yapmış olduğum faaliyetlerden dolayı beni bu ödüle uygun gördüklerini düşünüyorum. Türkiye'yi sanatımızla Türk kadınını duruşuyla tanıtmaya çalışıyorum. Bu ödülü bana takdim edenlere teşekkür ediyorum. Ödülümü ben birine armağan etmek istiyorum. Kahraman Türk kadınları adına Afrin'de savaşan Dilek Yüzbaşı'nın şahsında bütün kadın subaylarımıza bu ödülü armağan etmek istiyorum. Bana verilen bu armağanı bu şekilde kabul ediyorum."

Mardin'de kamplarda kalan Suriyeli sığınmacılara ebru kursu vereceğini de dile getiren Koçal, "Bu onura layık görülmem benim için çok büyük bir heyecan. Bu hafta yeni bir proje başlatacağız. Mardin'de AFAD'ın çadır kentleri var. 4 binin üzerinde kişi bu kampta kalıyor. Proje kapsamında o kampta ebru derslerini başlatacağız. Bu ayın sonunda kurslarımız başlayacak" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER