Çocuk istismarını kitap okuyarak protesto ettiler

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da bir grup kadın, çocuk istismarını, kitap okuyarak protesto etti. CHP Lüleburgaz Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen protestoda, İlçe Başkanı Neslihan Çokaklı ile partililer, ''Çocuğum büyümek...

Çocuk istismarını kitap okuyarak protesto ettiler

KIRKLARELİ (AA) - Lüleburgaz'da bir grup kadın, çocuk istismarını, kitap okuyarak protesto etti.

CHP Lüleburgaz Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen protestoda, İlçe Başkanı Neslihan Çokaklı ile partililer, ''Çocuğum büyümek istiyorum'', ''çocuk istismarı meşrulaştırılamaz'' ve ''çocuk istismarı insanlık suçudur'' şeklinde pankart ve dövizler açarak ilçe meydanında toplandı.

Çokaklı, grup adına yaptığı açıklamada, çocukların güvenilir bir ortamda büyümelerinin sağlanması gerektiğini söyledi.

Her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyandıklarını belirten Çokaklı, bu kişilere en ağır cezaların verilmesi gerektiğini ifade etti.

Çocuk istismarıyla mücadele konusunda daha çok çalışma yapılması gerektiğini kaydeden Çokaklı, ''Çocuk istismarı ile mücadele konusunda cezaları arttırmak ve istismara zemin yaratan, sebep olan kurumları ortadan kaldırmaktır. İnsanlığın, partisi, dili, dini, ırkı yoktur. İstismar insanlık suçudur. Çocuklarımız geleceğimizken onları korumak hepimizin görevi, susmak buna sessiz kalmak ise suça ortak olmaktır.'' diye konuştu.

Grup, daha sonra çocuk istismarına tepki göstermek için kitap okudu.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER