EDSYB'de seçime doğru

EDİRNE (AA) - Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (EDSYB) Başkanı Tuncay Aytın, 18 Mart'ta yapılacak birlik seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.Aytın, kentteki bir restoranda düzenlediği basın toplantıda,...

EDSYB'de seçime doğru

EDİRNE (AA) - Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (EDSYB) Başkanı Tuncay Aytın, 18 Mart'ta yapılacak birlik seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Aytın, kentteki bir restoranda düzenlediği basın toplantıda, yarım kalan işleri tamamlamak için bir dönem daha aday olduğunu söyledi.

Başkanlığı döneminde birliğe ve üreticilere yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Aytın, şunları kaydetti:

"Bu hizmet yarışında biz sarı liste olarak tekrar adayız. Yarım kalan işlerimizden dolayı yeniden aday olduk. Hayvancılığımızı daha ileriye taşıyabilmek adına, üyelerimizin menfaatlerini daha iyi yere getirmek için bu hizmete ekibimle birlikte tekrar adayım. Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak Edirne’de 1995 yılından itibaren üreticilerimizin hizmetindeyiz. Bizler 2010 yılında göreve geldiğimizde, dürüst, çalışkan, bölgede hayvancılıkla uğraşan ve geçimini hayvancılıktan sağlayan, çiftçiye destek olan, projeler üreten, üyelerinin yanında olan, hayvancılığın geliştirilip bölge ekonomisine katkısını üst seviyeye çıkaran bir yönetim olduk.

Bunları yaparken Edirne’de tüm STK’larla da büyük bir uyum içinde çalıştık. 2011 yılında birliğimiz tarafından damızlık sığırların daha sağlıklı yetişmesi ve acil durumlarda müdahale edilmesi amacıyla kurduğumuz “Hayvan Hastanesi” bölgemiz için büyük önem arz etmektedir."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER