Kocaeli'de Dünya Pi Günü kutlandı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda, 3,14 olan matematik sabiti Pi sayısına atfen1988 yılından bu yana her yıl 14 Mart'ta kutlanan Dünya Pi Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Kocaeli 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri,...

Kocaeli'de Dünya Pi Günü kutlandı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulunda, 3,14 olan matematik sabiti Pi sayısına atfen1988 yılından bu yana her yıl 14 Mart'ta kutlanan Dünya Pi Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Kocaeli 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, Dünya Pi Günü'nü matematik öğretmenleri Aslıhan Kalyoncu önderliğinde düzenlenen etkinlikle kutladı.

Kalyoncu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyada 1988 yılından itibaren Türkiye'de de 2007'den bu yana kutlanan Pi Günü'nde, öğrencilere matematiği sevdirmek ve matematiğin korkulacak bir ders olmadığına dikkat çekmek için etkinlikler hazırladıklarını belirtti.

Bu kapsamda öğrencilerinin afişler hazırladıklarını ve sergi açtıklarını ifade eden Kalyoncu, bu günün matematik sevgisi adına unutulmaz bir gün olduğunu dile getirdi.

Etkinlikte, Pi sayısı anlatıldı ve öğrenciler "Pi" konulu şiirler okuyarak, şarkılar söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER