Lise öğrencilerinden Mehmetçik'e anlamlı destek

SAKARYA (AA) - Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla koreografi oluşturdu.Öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı'na...

Lise öğrencilerinden Mehmetçik'e anlamlı destek

SAKARYA (AA) - Pamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla koreografi oluşturdu.

Öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e destek olmak için okul bahçesinde toplanarak, bedenleriyle Zeytin Dalı koreografisi yaptı. Öğrenciler daha sonra Afrin operasyonunda şehit olan askerin adlarını söyleyip "Burada" diyerek yoklama aldı.

Öğrenciler etkinlik kapsamında 130 Fetih Suresi okudu ve hatim indirdi.

Okul müdürü Yılmaz Arslan, Afrin'de cephede savaşan kahraman Mehmetçikler için öğrencilerin mektup yazdıklarını ve birkaç gün içinde mektupların Afrin’e gönderileceğini belirterek, “Bu eşsiz, güzel vatanımız için bizler ve öğrencilerimiz seferberlik halindeyiz. Tıpkı Çanakkale'de Kurtuluş Savaşı'nda kınalı kuzularımız gibi göreve hazırız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER