Sakarya hedefini açıkladı

SAKARYA (AA) - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, ihracatta hedeflerinin en çok ihracat yapan ilk 5 il arasında kalıcı olarak yer almak olduğunu bildirdi. SATSO'dan yapılan açıklamaya...

Sakarya hedefini açıkladı

SAKARYA (AA) - Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Yılgenci, ihracatta hedeflerinin en çok ihracat yapan ilk 5 il arasında kalıcı olarak yer almak olduğunu bildirdi.

SATSO'dan yapılan açıklamaya göre, şubat ayı olağan meclis toplantısı meclis başkanı Akgün Altuğ başkanlığında gerçekleştirildi.

Açıklamada, toplantıda yönetim kurulunun aylık faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verdiği belirtilen Yılgenci'nin, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ocak ayı ihracat rakamlarının Erenler ilçesindeki Toyota fabrikasında açıklandığını anımsattığı aktarıldı.

Sakarya'nın ocak ayı rakamlarıyla en çok ihracat yapan ilk 10 il arasında 7. sırada yer aldığını, 24 sektörde yaklaşık 120 ülkeye ihracat gerçekleştirildiğini aktaran Yılgenci'nin, açıklamada şu ifadelerini yer verildi:

"İhracatta hedefimiz en çok ihracat yapan ilk 5 il arasında kalıcı olarak yer almaktır. Ayrıca otomotiv sektöründeki üretim ve ihracat tecrübemizi potansiyeli olan diğer sektörlere de genişletmek istiyoruz. Hiç ihracat yapmamış üyelerimiz ihracat yapsın, alternatif sektör ve pazarlarda da söz sahibi olalım istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yılgenci'nin ayrıca, yönetim kurulu olarak çalışmalarını istişare yaparak yürüttüklerini sözlerine eklediği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER