Uzay resmi takvime girdi

Suriye'deki iç savaştan ailesiyle kaçarak Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşamaya başlayan Darıca Ayfer-Gazanfer Güngör İlkokulu 3. sınıf öğrencisi İman Silo, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Havacılık...

Uzay resmi takvime girdi

Suriye'deki iç savaştan ailesiyle kaçarak Kocaeli'nin Darıca ilçesinde yaşamaya başlayan Darıca Ayfer-Gazanfer Güngör İlkokulu 3. sınıf öğrencisi İman Silo, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Havacılık Teknolojileri Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Uzay" temalı poster yarışmasına gönderdiği resimle bakanlık takvimine girme başarısı gösterdi.

Darıca Ayfer-Gazanfer Güngör İlkokulu Müdürü Süleyman Özdağ, Suriyeli öğrencisi İman Silo'yu Havacılık Teknolojileri Genel Müdürlüğünce düzenlenen poster yarışmasında elde ettiği başarıdan dolayı kutladı.

Çizdiği "uzay" temalı resim, seçilen 68 eser arasında yer alan ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı takvimine basılan Silo'nun, okulda da son derece başarılı bir öğrenci olduğunu dile getiren Özdağ, öğrencilerinin böylesine önemli bir yarışmada dereceye girmesinden mutlu olduklarını ifade etti.

Başarılı öğrenci İman Silo ise resminde astronotları ve uzayın ne kadar büyük olduğunu anlatmaya çalıştığını belirterek, resminin beğenilmiş olmasındanm mutlu olduğunu söyledi.

Resim yapmayı çok sevdiğini de ifade eden Silo, büyüdüğünde ressam olmak istediğini dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER