5 liralık banknot kalmadı!

5 liralık banknot kalmadı!

Çocuklara bayram harçlığı vermek isteyenlerin piyasadan fazla miktarda 5 liralık banknot toplaması esnafa zor günler yaşatıyor. Esnaf para üstü vermede zorlanıyor.

 Kurban Bayramı'nda çocuklara bayram harçlığı vermek için vatandaşların piyasadan fazla miktarda 5 liralık 

 toplaması nedeniyle özellikle Anadolu kentlerinde esnaf, alışverişlerde 

 üstü vermekte zorlanıyor.

Balıkesir’e bağlı Dursunbey Esnaf Odası Genel Sekreteri Ramazan Atam bayram öncesi bazı iş kollarında esnafın en yoğun günlerini yaşadığını söyledi. Bayram giysisi kadar misafirlere ikram etmek için şeker, çikolata, kahve, içecek alışverişinin de bu dönemde arttığını vurgulayan Atam, "Harçlık, önemli bayram geleneklerimiz arasında yer alıyor. Çocukları sevindirmek isteyenler çok oluyor. Bayram öncesinde bayram harçlığı için piyasadan 5  toplayanlar da artıyor. En ideal harçlık 5  olunca vatandaşlar esnaftan, seyyar satıcılardan ve mümkün olduğunca bankalardan 5 TL'lik alıyor" diye konuştu. Atam, fazla miktarda 5 liralık toplanınca piyasada sıkıntı oluştuğunu anlattı.

Bu sıkıntının bayram sonuna kadar sürmesini beklediklerini dile getiren Atam "Esnaf,  üstü vermekte zorlanıyor. Bayramın birinci günü çocuklar  harcamaya başlayınca durum normale döner ancak bugün ve arife günü esnaf biraz daha zorlanacak" ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.