"akraba Atamaları" İ̇ddi̇alarına Si̇nop Beledi̇ye Başkanı Ayhan'dan Yanıt: "hi̇lmi̇ Güler'e Sorsunlar, Kaç Makam İ̇şgal Etti̇kleri̇ni̇"

"akraba Atamaları" İ̇ddi̇alarına Si̇nop Beledi̇ye Başkanı Ayhan'dan Yanıt: "hi̇lmi̇ Güler'e Sorsunlar, Kaç Makam İ̇şgal Etti̇kleri̇ni̇"

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, belediyede çalışan 3 müdürün soyadlarının aynı olmasına yanıt verdi. Mali Hizmetler Müdürüİbrahim Sipahi'nin, 40 yıldır belediyede çalıştığını belirten Ayhan, "Sipahi, Sinop Belediyesi'nde müdür olduğunda ben lise öğrencisiydim" dedi. Bazı personelin birden fazla görevi vekaleten yürüttüğünü ve ek ücret almadığının altınıçizen Ayhan, "Ordu Belediyesi'ne gitsinler, Hilmi Güler'e sorsunlar kaç tane makam işgal ettiklerini....

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, belediyede çalışan 3 müdürün soyadlarının aynı olmasına yanıt verdi. Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Sipahi'nin, 40 yıldır belediyede çalıştığını belirten Ayhan, "Sipahi, Sinop Belediyesi'nde müdür olduğunda ben lise öğrencisiydim" dedi. Bazı personelin birden fazla görevi vekaleten yürüttüğünü ve ek ücret almadığının altınıçizen Ayhan, "Ordu Belediyesi'ne gitsinler, Hilmi Güler'e sorsunlar kaç tane makam işgal ettiklerini. Hilmi Güler, Ordu Belediye Başkanlığı dışında hangi şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği hangi konularda danışmanlık gibi görevler yaparak kaç maaş almaktadır bunu sorsunlar" diye tepki gösterdi.

Sinop Belediye Başkanı CHP'li Barış Ayhan, "CHP'li Sinop Belediyesi'nde akraba atamaları" iddialarına yanıt verdi. Belediyede 3 kişinin Sipahi soyadına sahip olduğunu belirten Ayhan, "Üç bürokratımızın da farklı dönemlerde farklı Belediye başkanları tarafından müdürlük vasfı verilmiş" dedi. 

Konunun çok "tatsız" ve "çirkin" olduğunu ifade eden Ayhan, "Tabi ki bu tatsız konunun bu çirkin konun müsebbibi biz değiliz, üzerimize atılmış bir itham üzerimize atılmış bir iftira var. Kaldı ki beni daha da üzen benim ismim üzerinden beraber yol yürüdüğüm Sinop'a hizmet etmek için gece gündüz birlikte çalıştığım bürokratların, mesai arkadaşlarımın  ismi kullanılarak böyle bir karalamayla, bir algı operasyonu ile karşı karşıyayız" dedi. 

"SİPAHİ, MÜDÜR OLARAK ATANDIĞINDA LİSE ÖĞRENCİSİYDİM"

İddialara, "terbiye ve ahlak sınırını aşan yorumlar" diye tepki gösteren Ayhan, Mali Hizmetler Müdürü İbrahim Sipahi'nin belediyede işe başladığında ilkokulda öğrenci olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

"Sipahi, Sinop Belediyesi'nde müdür olduğunda ben lise öğrencisiydim. 40 yılı aşkın Sinop Belediyesi'nde hizmet veren Sinop halkının bir kuruşunu dahi harcarken bin defa düşünen çok kıymetli, değerli bir bürokratımız ve onun kardeşi Turgut Bey. O da Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'ne vekaleten bakmakta kendisi Sinop'un bir dakika dahi susuz kalmaması için gece gündüz mücadele eden değerli bir arkadaşımız. Ve İbrahim Bey'lerin değerli eşleri bu üç aynı soy isimdeki arkadaşımız Barış Ayhan'ı yıpratma adına bu iftiralara maalesef maruz kalmışlardır."

İbrahim Sipahi Sinop Belediyesi'nde muhasebe müdürü olduğunda tarih 1988, Belediye başkanımız Anavatan Partili Aydın Atakan'dır. Kendisine buradan selamlarımı gönderiyorum, Sinop Belediyesi’ne de çok değerli bir muhasebe müdürü kazandırdığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Daha sonra Özgül Hanımefendi Basın Yayın Müdürü'müz 2018 yılında göreve getirilmiş, kendisini müdür yapan belediye başkanımız Baki Ergül kendisine bünyemize böyle bir müdür kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Su Kanalizasyon İşleri Müdürü’müz Turgut Bey de Sinop Belediyesi'nde 2004 yıllında AK Partili Zeki Yılmazer tarafından müdür olarak atanmış. Bahse konu üç bürokratımızın da farklı dönemlerde farklı belediye başkanları tarafından müdürlük vasfı verilmiş." 

"VEKALETEN YAPIYOR"

Bir başka konunun belediye çalışan bir müdürün, birden fazla müdürlüğe baktığı iddiasının doğru olduğunu söyleyen Ayhan, "Bazı arkadaşlarımız birden fazla müdürlüğe bakmaktadır. Bunlardan birini asaleten diğerini vekaleten yapmaktadırlar. Bunun sebebi o müdürlükte istihdam edebileceğimiz 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 68. maddesi B bendindeki niteliklere sahip personelimiz olmamasındandır" dedi. 

"GİTSİNLER HİLMİ GÜLER'E KAÇ MAAŞ ALMAKTADIR DİYE SORSUNLAR" 

Ayhan, Sinop Belediyesi İtfaiye Müdürü Ayhan Özbek'in aynı zamanda Temizlik İşleri'ne vekaleten baktığının altınıçizerek eleştirilerine şöyle devam etti:

"Ayhan Bey müdürlüğünün birini asaleten birini vekaleten yürütürken sadece asaleten yürüttüğü müdürlükten maaş almaktadır. Vekaleten yürütmüş olduğu müdürlükle ilgili herhangi bir ücret almamıştır. Bunları araştıranlar Sinop Belediyesi'nden ellerini ayaklarınıçeksinler, buradan kalksınlar mesafe çok uzak değil Ordu Belediyesi'ne (Ordu Büyükşehir Belediyesi) gitsinler, Hilmi Güler'e sorsunlar kaç tane makam işgal ettiklerini. Hilmi Güler, Ordu Belediye Başkanlığı dışında hangi şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği hangi konularda danışmanlık gibi görevler yaparak kaç maaş almaktadır bunu sorsunlar. Sinop Belediyesi'nde Ayhan Bey'in vekaleten yürütmüş olduğu müdürlüğü araştıranlar gitsinler Hamza Yerlikaya'nın nerelerde müdürlük yaptığını nerelerde danışmanlık yaptığını, hangi görevinden dolayı kaç bin lira maaş aldıklarını araştırsınlar."

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.