Ahmet Emre doğum gününde mezarı başında anıldı

Ahmet Emre Çavuş, 20'inci doğum gününde Sultangazi İlçesi'ndeki Gazi Mezarlığında mezarı başında anıldı

Ahmet Emre doğum gününde mezarı başında anıldı

Bir maganda kurşunuyla yaralanıp uzun müddet tedavi olmasına rağmen Hakkın rahmetine kavuşan Ahmet Emre Çavuş’u sevenleri ve akrabaları doğum günü olan 26 Mayıs’ta 20’inci doğum gününde Gazi Mezarlığında bulunan kabri başında sevenleri tarafından dualarla anıldı.


26 Mayıs 2018’de 20'inci doğum gününü kutladığı Sultangazi İlçesi'nde  Gazi Mahallesi'nde 2 Ağustos 2015 tarihinde arkadaşları ile yolda yürürken bir magandanın tabancasından çıkan kurşunla omuriliği zedelenerek felç olan lise öğrencisi 2 Yıl 11 Gün Yaşam Mücadelesin verdi  , 13 Ağustos 2017 günü yaşamını yitiren Ahmet Emre Çavuş'un sevenleri, ile yakınları mezarı başında bir araya geldi.

Uzun yıllardır bölgede aktif olarak gazetecilik yapan Bülent Çavuş ile Zeynep Çavuş, oğlu merhum Ahmet Emre Çavuş,  yaklaşık 300 kişi mezarı başına çiçekler bırakarak dua etti. Oğlunun mezarına sarılan anne Zeynep Çavuş gözyaşı döktü. Çavuş’un sürekli ağıt yakması ziyarete gelen yakınlarının duygulanmasına neden oldu. Gözü yaşlı annesi, babası ve kardeşinin yanı sıra sevenlerinin de yer aldığı anma töreninde Kur’an-ı Kerim okunarak ruhuna bağışlandı.

26 Mayıs 2018 tarihinde eğer yaşıyor olsaydı 20’inci doğum gününü kutlanacaktı.

Oğlunun mezarı başında dua ederek gözyaşı döken Zeynep Çavuş , "Bugün oğlumun doğum günü. Bugün onu hatırladık. Şimdi oğlumu mezarı başında ziyaret ediyoruz. Zaman çabuk geçti. Sanki dünmüş gibi. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Annesi Zeynep Çavuş, babası Gazeteci Bülent Çavuş , Sultangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger, Mali Müşavir, Denetmen, Vergi Uzmanı ve Yazar Cumhur Çetin , Gazeteci Umut Veli Develi,Gazi Eğitim ve Kültür Vakfı  Başkan Yardımcısı Ergin Turan, İYİ Parti Sultangazi İlçe Başkan Vekili  Kemal Karuç, İlçe Yönetimi , Sosyal Yaşam Dinamikleri Derneği Başkanı Bezat Ünal ve Yönetimi ,Hülya Güntaş, CHP Sultangazi Kadın Kolları Başkanı Sennur Sırbudak,CHP Sultangazi  İlçe başkan yardımcısı Serpil Akkaya Kuruçay, Sultangazi yerel basınından Emin Doğan ve Hasan Tik beraberindeki yaklaşık 300 kişi katıldı.

Ahmet Emre’nin kabrine çiçekler bırakılmasının ardından dualarla anıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER