1. HABERLER

  2. Bahçeli: Ampül Sönecek 3 Hilal Yanacak
Bahçeli: Ampül Sönecek 3 Hilal Yanacak

Bahçeli: Ampül Sönecek 3 Hilal Yanacak

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son 3 gün içinde gerçekleşen terör saldırılarını değerlendirdi. Bahçeli 'askerleri Erdoğan'ın açılım arkadaşları şehit etti 'dedi. İşte o sözler:

A+A-

 Devlet Baheçli konuşmasında şunları kaydetti:

Terör saldırıları ülke gündemine oturmuştur.

Bölücü teörüün hain saldırılar ve yaktığı ateş her geçen gün daha da fazlalaşmaktadır.

Kimlikleri tahrip ederek bölücülüğü azdranın AKP Hükümeti olduğu herkesce bilinmektedir...

Umudumuz, Hükümetin diğer alanlarda olduğu gibi terörle mücadele politikasının iflas ettiğini duyurmasıdır.

Aksi halde ne acılar sona erecek ne de milletimiz suskun kalacaktır.

Hükümetin bölücü terörle müzakeresi kanlı terör saldırısını artırmıştır.

Dün askerlerimizi şehit edenler, Başbakan Erdoğan'ın kucaklaştığı açılım arkadaşlarıdır...

PKK KİMİN TAŞERÖNÜ

Başbakan Erdoğan, bütün bu olanlardan sonra bugün milletimiz yaşadıklarından ders çıkartmaya, tehdidin gerçek sorumlularını, açılımın aktörlerini görmeye başlamıştır. Bu bizim için bunca kayıptan sonra bir nebze olsun tesellimizdir.

Sonunda pişmanlık emareleri göstermeye başlamış olması ve PKK’nın birilerinin taşeronu olduğunu söylemiş olmasıdır. Bu beyanat bizim için çok önemlidir. Zira PKK’nın arkasındaki güçlerin bu ülkenin başbakanı tarafından biliniyor olması çok önemli bir aşamasıdır.

Türkiye’deki kanlı güçlerin kimlerden destek aldıklarının öğrenilmesi, hatta hükümetin nasıl bir tuzağa düştüğünün bilinmesi anlamına da gelecektir.

Başbakanın bu açıklamasından sonra, milletimiz yıllardır kendisine kan kusturan devletlerin kimler olduğunu öğrenmek istemektedir. 26 yılını alıp götürenlerin kimliklerini ve isimlerini bilmek istemektedir.

Şimdi Türkiye dikkatini Başbakan Erdoğan’ın terörün arkasında duranları ya bunları Türk milletiyle paylaşacaktır, yada ikiyüzlü siyasetçi olarak tarihe geçecektir.

PKK’nın arkasındaki güçler kimlerdir? PKK kimin taşeronudur? AKP’nin aldığı tedbirler nelerdir? PKK’yı kullanan ülkelere karşı nasıl bir yaptırım uygulamıştır?

Şehitlerin vebalinin sorumluluğu kimde olacaktır? Eğer PKK birileri tarafından kontrol ediyor ve başbakan bunu biliyorsa şehitlerin sorumluluğundan nasıl kurtulacaktır?

AKP küresel bir "siyasi teşöründür", PKK küresel "silahlı taşöründür" Her ikisi de aynı merkezden ama ayrı ayrı kanallardan yıkım ihalesini almışlar ve işe çoktan koyulmuşlardır.

Bu vatanın bütünlüğüne her bir saldırıda bulunursa karşısında bizi bulur. Bunun için AKP'ye ve hainlere karşıyız...

Gazze'ye yardım konusunda acele eden, herkese kafa tutan ama sıra PKK'ya gelince efendilerine karşı göz yuman bu hükümettir...

Başbakan Erdoğan ve kadroları artık tamamen tükenmiştir. Ülkemizi yönetim kabiliyetleri bitmiştir.

Bugünkü Meclis aritmetiği AKP dışındaki bir başka hükümete kapalıdır.

MHP 7 Ocak 2010'u AKP'den kurtuluş günü ilan etmiştir. Aradan geçen sürede yaşananalar bizi haklı çıkarmıştır.

Şimdi demokratik kuralların işletilmesi ve erken seçime gidilmesi kaçınılmazdır.

Seçimlerden sonra... İşbirlikçiler, yandaş ve yoldaşlar, soyguncular gidecek ve yerine Milliyetçi Hareket gelecektir. Sahte kahramanlar ve aktörler Türk'ün kuvveti ve haysiyeti yeniden geri kalacaktır. AMpülün ışığı sönecektir ve üç hilalin ışığı milletimizi yeniden aydınlatacaktır.

Siyasallaşmış bölücülüğün bastırılması, yöre halkının terör tehdidinden kurtarılması için Olağanüstü Hal ilanını geçtiğimiz gün diğer tekliflerimizin arasında önermiştik.

Kim yıkım projesini sahipleniyorsa bilinki bugün de OHAL'e karşıdır. Kim hepimiz Ermeni dediyse bugün de OHAL'e de karşı olandır. Kim Erbil'de kim peşmergeye alkış tutmuşsa OHAL'a karşı çıkanlar onlardır. Teklifimiz doğrudur, hedefimiz doğrudur, isabetimiz tamdır.

Ayrıntılar gelecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.