BAŞKAN ALTINOK ÖZ 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI GENÇLERLE BİRLİKTE KUTLADI

GENÇLER KARTAL BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ  ‘GENÇLİK ŞÖLENİ’NDE BULUŞTUGençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kart..

BAŞKAN ALTINOK ÖZ 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI GENÇLERLE BİRLİKTE KUTLADI
GENÇLER KARTAL BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ  ‘GENÇLİK ŞÖLENİ’NDE BULUŞTU

Gençler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kartal Belediyesi’nin düzenlediği ‘Gençlik Şöleni’nde buluştu. 2009’dan bu yana her zaman gençlerin yanında olan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Yakacık’ta 30 bin metrekarelik alan üzerine inşa ettirdiği ve Kartal’ın en büyük parkı olan Bayram Demirkol Parkı’nda düzenlenen şölende gençlerle bir araya geldi.

 Şölene; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra Mevhibe İnönü’nün kızı Özden Toker, Bayram Demirkol’un eşi Huriye Demirkol ve kızı Nurten Demirkol Aytemur, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, CHP Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri ve personeli, Kartallı muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartallı gençler katıldı.

 Başkan Altınok Öz, hizmete girdiği günden bu yana Kartallılar için eşsiz bir nefes alma ve dinlenme mekanı haline gelen Bayram Demirkol Parkı’nda gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Daha sonra 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için özel tasarlanmış olan ‘Ata’ya Notlar Duvarı’na Başkan Altınok Öz ve gençler tarafından, daha sonra kitaplaştırılmak üzere mesajlar yazıldı.

 Gençler Gökhan Türkmen’le Eğlendi

 Kartal’ın en büyük parkı olarak hizmete sunulan; içinde piknik, sergi, konser, seyir alanları, sülün yaşam alanı ve gezinti yolları bulunan, baharın gelmesiyle birlikte her gün vatandaşların akınına uğrayan Bayram Demirkol Parkı, ilk kez bir 19 Mayıs coşkusuna sahne oldu. 

 Kartallı gençler, 19 Mayıs coşkusunu Bayram Demirkol Parkı’nda sahne alan pop müziğin sevilen sesi Gökhan Türkmen’le kutladı. Türkmen, en sevilen şarkılarını Kartallı gençler için söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Gökhan Türkmen’e teşekkür ederek plaket takdim etti. Daha sonra gençlere seslenen Başkan Altınok Öz, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Kartal’daki bütün parkları çocuklar için yaptım ama burayı siz gençler için yaptım. Şimdi burada oturacak mısınız, uzanacak mısınız, kitap mı okuyacaksınız, dinlenecek misiniz, top mu oynayacaksınız? Ne istiyorsanız yapın. Bu bir park açılışı değil gençlik buluşmasıydı. Bu akşam Kartallı Kazım Meydanı’ndan Kartal Meydanı’na Atatürk Anıtına doğru yürüyeceğiz. Ve orada sevgili Haluk Levent’le buluşacağız. Aramızda, İsmet İnönü’nün eşinin adını verdiğimiz kreşin açılışına katılan İsmet İnönü’nün ve Mevhibe İnönü’nün kızı Özden Toker var. Bu ülkeyi kurtaran Atatürk’e ve İsmet İnönü’ye saygılarımızı, sevgilerimizi, minnetimizi ifade ediyoruz. Onlar o zaman mücadele vermiş olmasaydı, bizler bugün burada olamazdık” dedi.  Yakacık Eski Belediye Başkanı merhum Bayram Demirkol’un eşi Huriye Demirkol ve kızı Nurten Demirkol, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. 19 Mayıs Gençlik Şenliği’ni gezen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e gençler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Bol bol fotoğraf çektiren gençler, Başkan Altınok Öz’e park ve düzenlenen şenlik için teşekkür etti.

 Şölen daha sonra gençlerin keyifli zaman geçirmesi için DJ performansı eşliğinde Tırmanma Duvarı, Kaykay Pisti, Grafiti Duvarı, Yoga-Pilates Atölyesi, Geçici Dövme Atölyesi, Satranç-Tavla-Briç Turnuvaları, Şişme Oyun Parkuru ( Sumo Güreşi ve İnsan Langırtı), Uçurtma Yapımı Atölyesi, Dart Turnuvası gibi birçok aktiviteyle devam etti. Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Orkestrası da sergilediği sahne performansıyla bir kez daha ayakta alkışlandı. Şölene katılan gençler, günün anısına kurulan özel stantta ücretsiz hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER