BAŞKAN ALTINOK ÖZ, BELEDİYE PERSONELİ İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Altınok Öz, burada yaptığı konu..

BAŞKAN ALTINOK ÖZ, BELEDİYE PERSONELİ İLE İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, belediye çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Başkan Altınok Öz, burada yaptığı konuşmada personele seslenerek önümüzdeki seçimlerde biri demokrasi diğeri de diktatörlük olmak üzere iki D’nin oylanacağını söyledi.

Kartal Belediyesi Ekolojik Çadır Alanı’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Kartal Belediyesi çalışanları ve aileleri katıldı. Eski müezzin Vedat Özbaş tarafından okunan oruç duasının ardından iftarını belediye personeli ile açan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ikinci dönemin son Ramazan ayını geçirdiklerini belirterek önümüzdeki günlerde önemli bir seçim ile karşı karşıya olduklarını söyledi. 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yemeğin ardından yaptığı konuşmasında belediye çalışanlarının işlerini en iyi şekilde yaptığına vurgu yaparak “Sevgili arkadaşlar, yaptığınız ibadetler Allah katında kabul buyursun. İkinci dönemin son Ramazan iftar sofrasında beraber olduk. Gelecek dönem birlikte olabilir miyiz bilmiyorum; ama size huzurla ve barış içerisinde geçireceğiniz nice Ramazanlar, nice bayramlar diliyorum. Pazar günkü Kadir Gecesi’ni de şimdiden kutluyorum. Bugün arkadaşlarımız daimi işçilerle ilgili anlaşmayı imzalamışlar. Hayırlı olsun diyorum. Taşeronda çalışan arkadaşlarımızın yasalara dayanarak elde edecekleri zaten belli ve ona biz bir şey yapamıyoruz. Promosyon ile ilgili yaptıkları çalışma ücret olarak önüme konan rakamlar ve işçi temsilcisinin de o grupta olmaması nedeniyle yapılan sözleşme iptal edilmiştir. Açık ihaleye çıkılacaktır. İşçi temsilcisinin de bulunduğu bir ihaleyle karara bağlanacaktır. 

“İki D’nin seçimini yapacaksınız”

Konuşmasında 24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlere de değinen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Türkiye Cumhuriyeti önemli bir süreçten ve dönemeçten geçiyor. Boğaziçi Köprüsü’ne girdiğinizde bir yazı okursunuz. Köprüden önceki son çıkış yazar. Demokrasiden önceki son çıkıştasınız. İki D’nin seçimini yapacaksınız: Birincisi demokrasi, ikincisi diktatörlük. Bu seçim sizlere ait. Eğer bu seçimi güzel yapmazsanız, doğru yapmazsanız; Neşet Ertaş’ın türküsünde söylediği gibi ‘Kendim ettim, kendim buldum’ demeyin. Biraz yürekli olun, biraz sorumlu olun, biraz cesaretli olun. Türkiye’nin sizlere cesaretinize, güvene ve sonuna kadar inanca ihtiyacı var. Bu ülkenin huzura, rahatlamaya ihtiyacı var. Düşünün her sabah size “eyyy” diye bağırsam bundan mutlu olur musunuz?  Böyle bir çalışma hayatından mutlu olur musunuz? Bunu bir sorgulayın ondan sonra Türkiye’yi sorgulayın. Kaç kere yurtdışından teklif gelmesine rağmen o taraflara yönümüzü dönmedik. Kaç kere başka yerlerden teklif olmasına rağmen oralara da yön vermedik. Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet konusunda asla taviz vermeyiz. Atatürk’ün yolunda yürümek zorundayız, mecburuz. Dolaysıyla hepinizden 2 bin kişiysek aileler ile 5 bin kişiysek o kadro sandık başında olmalıdır. Son olarak gurur duyduğumuz Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi Binası’nı önümüzdeki Çarşamba günü Genel Başkan’ımızın da katılımıyla açacağız.” dedi


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER