BAŞKAN ALTINOK ÖZ KIRIM TÜRKLERİ İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından düzenlene..

BAŞKAN ALTINOK ÖZ KIRIM TÜRKLERİ İLE İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

İftara programına; Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Turgut Güngez katıldı. İftar saatinin gelmesiyle birlikte, okunan duanın ardından Başkan Altınok Öz ve beraberindekiler oruçlarını açtı. 

Kırım Türklerine ‘Sürgün ve Soykırım Anıtı’ Müjdesi

Başkan Altınok Öz yaptığı konuşmada “Bugün, Kırım Türk’ü kardeşlerimizle iftar sofrasındayız. Kırım Türklerine yapılan sürgün ve soykırımı unutmadık. Gelecek nesillere aktarılması için de en yakın zamanda Kartal’da, Kırım Türkleri için bir sürgün ve soykırım anıtı dikeceğiz. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Başkanı Turgut Güngez’e teşekkürlerimi sunuyorum. Ramazan ayının birlik ve bereket ruhunun devam etmesini diliyorum” dedi.


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER