BAŞKAN ALTINOK ÖZ, VATANDAŞIN GEÇMİŞ DÖNEM YÖNETİM MAĞDURİYETLERİNİ ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR

KARTAL BELEDİYESİ TAPUSUNU ALAN VATANDAŞLARA 3 AYDA 2 MİLYON 115 BİN TL ÖDEDİ“Tapusuz ikameti çözeceğim” sözü vererek yola çıkan ve Kartal’d..

BAŞKAN ALTINOK ÖZ, VATANDAŞIN GEÇMİŞ DÖNEM YÖNETİM MAĞDURİYETLERİNİ ÇÖZMEYE DEVAM EDİYOR
KARTAL BELEDİYESİ TAPUSUNU ALAN VATANDAŞLARA 3 AYDA 2 MİLYON 115 BİN TL ÖDEDİ

“Tapusuz ikameti çözeceğim” sözü vererek yola çıkan ve Kartal’daki Kentsel Dönüşüm başarısının altında; vatandaşın kayıtsız şartsız barınma ve tapu hakkını gözetmiş olmalarının yattığını her fırsatta dile getiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, vatandaşın yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

26 Ocak 2018 tarihinde Soğanlık Yeni Mahalle-2 İmar Uygulaması kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 780 hak sahibine tapuları teslim edilmişti. 40 yıllık sorun, 20 yıllık bekleyişi sona erdiren Başkan Altınok Öz, yapılan çalışmalar kapsamında vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini ve geçmiş yönetim döneminde ödedikleri paraların geri ödenmeye başladığını müjdeledi. 

Hazırlık işlemleri tamamlanan tapulara bu hafta 77.487,50TL ödendi. Son 3 ay içerisinde ödenen rakamlarla birlikte toplamda 2.115.753,20 TL ödenmiş oldu. Vatandaşların geçmiş dönem yönetimdeki mağduriyetleri de yine Kartal Belediyesi’nin çalışmaları ile son bulmuş oldu.


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER