BAYRAM DEMİRKOL PARKI, RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI OLDU

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlar; Cuma, Cumartesi ve..

BAYRAM DEMİRKOL PARKI, RAMAZAN ETKİNLİKLERİNDE VATANDAŞLARIN BULUŞMA NOKTASI OLDU
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında vatandaşlar; Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Kartal Belediyesi Bayram Demirkol Parkı’nda bir araya geldi.
 
3 gün boyunca gerçekleştirilen etkinliklerde Cuma ve Cumartesi günleri Açık Hava Sinema Gösterimi gerçekleştirildi. Cuma gecesi Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Cem Yılmaz ve Altan Erkekli’nin rol aldığı “Vizontele” filminin gösterimi yapıldı.  1974’te Van’ın Gevaş ilçesindeki halkın açık hava sinemasının en revaçta olduğu dönemde televizyonla tanışmasını ve o süreçte yaşanılanların esprili aynı zamanda trajik bir şekilde anlatıldığı filmin gösterimine, vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Yer yer kahkaha seslerinin parkın semalarında yankılandığı gösterim sırasında, duygusal anlar da yaşandı. Cumartesi gecesi ise bu kez “Ailecek Şaşkınız” adlı komedi filmi Bayram Demirkol Parkı’nda Kartallı izleyicisiyle buluştu. Yönetmen Selçuk Aydemir ile komedi ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir'i yeniden bir araya getiren “Ailecek Şaşkınız” filmi de vatandaşların bol kahkahalı bir Ramazan etkinliği geçirmesini sağladı. Hafta sonu gerçekleştirilen Ramazan ayı etkinliklerinde son olarak Pazar gecesi Üçgen Sanat Tiyatrosu tarafından “Kavuklu Yönetmen” adlı bir orta oyunu sahnelendi. Özellikle çocukların ebeveynleriyle birlikte yoğun ilgi gösterdiği orta oyunundan önce, minkler için yüz boyama etkinliği ve balon dağıtımı gerçekleştirildi. Miniklerin kahkahalarla izlediği oyunda, yetişkin izleyiciler de keyifli bir Pazar akşamı yaşadı. 


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER