BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ YEMEKTE AĞIRLADI

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle ilçedeki şehit ve gazi ailelerinin onuruna yemekli bir program düzenledi. Programda konuşan Başkan Atila Aydıner” 15 Temmuz milletçe yazdığımız büyük bir destandır. Bu destanın kahramanları hiç şüphesiz vatanlarını yaşamlarından üstün tutan aziz şehitlerimizdir” dedi.

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ YEMEKTE AĞIRLADI

Bayrampaşa Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, Hasbahçe Davet Evi’nde ilçedeki şehit ve gazi aileleri onuruna yemekli bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Ersin Saçlı,  Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ve muhtarlar ile şehit ve gazi aileleri katıldı. Şehit ve gazi aileleri ile protokol üyelerinin birlikte yemek yediği programda şehitlerimizin ruhu için Kur’an-ı Kerim okundu.

Program boyunca şehit ve gazi aileleri ile yakından ilgilenen Başkan Atila Aydıner, “15 Temmuz milletçe yazdığımız büyük bir destandır. Bu destanın kahramanları hiç şüphesiz vatanlarını yaşamlarından üstün tutan aziz şehitlerimizdir. Çanakkale’de 253 bin şehidimiz vardı, İstiklal Savaşı'nda şehitlerimiz vardı. Onlar, canları ve kanlarıyla suladıkları bu cennet vatanı bize emanet ettiler. Bizim onlara minnet borcumuz vardı. İşte bu minnet borcunu 15 Temmuz gecesi 250 şehidimiz ve halkımız ödeyerek, ikinci kurtuluş savaşını verdi. O nedenle 15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu vesileyle dünden bugüne vatanımız ve bayrağımız için şehadet şerbetini içen şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor; gazilerimize de acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER