‘BEREKET KONVOYU’ BULGARİSTAN FİLİBE’DE

Balkanlar’daki yolculuğunu başarıyla sürdüren Bayrampaşa Belediyesi’nin Bereket Konvoyu, Bulgaristan Filibe’de 3 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programında sahne alan Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu Arif Şentürk, soydaşlarımıza güzel bir Ramazan akşamı yaşattı.

‘BEREKET KONVOYU’ BULGARİSTAN FİLİBE’DE

Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik Sınır Tanımaz” sloganıyla 14. kez Balkanlara uğurladığı Bereket Konvoyu, Balkanlar’daki 18. durağı Bulgaristan Filibe’de 3 bin kişilik iftar sofrası kurdu. Bölgede yaşayan Müslümanların büyük ilgi gösterdiği iftar programında sahne alan Rumeli türkülerinin efsane yorumcusu Arif Şentürk, soydaşlarımıza güzel bir Ramazan akşamı yaşattı. Stolipinova Meydanı’nda düzenlenen programa Türkiye’nin Filibe Başkonsolosu Hüseyin Ergani, Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli, bürokratlar, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

SON DURAK BULGARİSTAN KIRCAALİ
Konvoy, Filibe’nin ardından 13 Haziran Çarşamba günü de Kırcaali’de iftar programı düzenleyerek bu yıl ki Balkan yolculuğunu tamamlayacak.


Kaynak: istanbulses/ Bayrampaşa


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER