EVLERİ YANAN AİLEYE ATAŞEHİR BELEDİYESİ SAHİP ÇIKIYOR

Ataşehir İnönü Mahallesi’nde çıkan yangın sonrasında Soysuzlar Ailesi’nin hayatı perişan olmuş, yangın sırasında evde mahsu..

EVLERİ YANAN AİLEYE ATAŞEHİR BELEDİYESİ SAHİP ÇIKIYOR

Ataşehir İnönü Mahallesi’nde çıkan yangın sonrasında Soysuzlar Ailesi’nin hayatı perişan olmuş, yangın sırasında evde mahsur kalan 7 yaşındaki Emir,  itfaiye ve polis ekipleri tarafından kurtarılmıştı.

Evleri ve eşyaları tamamen yanan aileye Ataşehir Belediyesi sahip çıktı. Emir, Gürkan, Nilgün ve Ayaz isimli dört çocukları bulunan Nafiye ve Gökhan Soysuzlar’ın evleri yangından sonra kullanılmaz hale geldi.

Şu an bir hastane bahçesinde barınmaya çalışan ailenin kısa süreli barınma ihtiyacı, Ataşehir Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılanacak.

Ailenin yangında oturulamaz hale gelen evleri ise Ataşehir Belediyesi ekipleri tarafından en hızlı şekilde içi, dışı ve etrafı tamamen temizlenerek, çatısı yenilenip, boyası da yapılarak yeni eşyalarla birlikte aileye teslim edilecek. Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri mağdur aileyi ziyaret ederek tüm ihtiyaçların tespitini yaptı.

Belediye, mağdur ailenin barınmadan, sağlığa, eğitimden, gıdaya kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Ailenin okula başlama yaşına gelmesine rağmen okula gitmeyen çocuklarının da eğitim hayatlarına başlaması sağlanacak. 

Ataşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri öncelikli olarak yangında hasar gören evin çatısını yeniden onarmaya başladı.

Ataşehir Belediyesi Başkan vekili İlhami Yılmaz, yangında hasar gören eve gelerek incelemelerde bulundu. Gerekli çalışmaların başlatıldığını söyleyen Başkan vekili Yılmaz şunları söyledi:

“Çok üzücü bu olay sonrasında minik Emir ve ailesi mağdur oldu. Kaymakamlık ve belediyemiz tarafından gerekli yardım ekiplerini gönderdik. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz mağdur aileyi ziyaret ederek tüm ihtiyaçların tespitini yaptı. Ailenin mağdur kalmaması için yiyecek, giyecek ve barınma ihtiyaçlarıyla ilgili olarak sorunları çözme konusunda gerekenleri yapıyoruz. Evin çatısı yanmış, içerisindeki eşyalar yanmış. Öncelikli önlemleri almak adına bu evi barınılabilir bir şekilde yapmak için belediye olarak üzerimize düşen gerekli her şeyi yapacağız. Olay yerinde incemeler yaptık, ekiplerimizle kısa zamanda evi bitirmeyi amaçlıyoruz.”


Kaynak: İstanbulses / Ataşehir


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER