‘GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KARTAL’IN ÇEVRESİ’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Kartal Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Yakacık Fen Bilimleri Okulu işbirliğiyle düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze Kartal’..

‘GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE KARTAL’IN ÇEVRESİ’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI
Kartal Belediyesi  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Yakacık Fen Bilimleri Okulu işbirliğiyle düzenlenen ‘Geçmişten Günümüze Kartal’ın Çevresi’ başlıklı fotoğraf sergisi Kartal Belediyesi fuaye alanında açıldı.

Sergiye Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Nuran Keriş, Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, Kartal Belediyesi birim müdürleri,  Kartal Belediyesi çalışanları, Yakacık Fen Bilimleri Okulu öğretmenleri, öğrencileri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Serginin açılışında Yakacık Fen Bilimleri Okulu öğrencileri, hazırladıkları müzik dinletisini sundu. Kartal’ın sosyo-kültürel hayatındaki değişimleri en iyi yansıtacak belgenin, geçmişle bugünü karşılaştıran fotoğraflar çekmek olduğunu düşünen öğrenciler, Kartal fotoğraflarını tekrar çekerek aradaki farkı anlattı. Doğanın önemine dikkat çekmeyi amaçlayan öğrenciler, çektikleri fotoğraflarla; betonlaşmanın azaldığı, yeşilliğin arttığı bir kent taleplerini de dile getirmiş oldu. 

Yakacık Fen Bilimleri Okul Müdürü Didem Özkan, Kartal Belediyesi Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yaptığı çevreci çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile çevre ve doğa dostu projelerde bir arada olmaya devam edeceklerini belirten Özkan, 5 Haziran Dünya Çevre Gününü kutladı. Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER