KARTAL BELEDİYESİ ÇOCUK HALK OYUNLARI TOPLULUĞU YIL SONU GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİ

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Haziran ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Çocuk Halk Oyunları..

KARTAL BELEDİYESİ ÇOCUK HALK OYUNLARI TOPLULUĞU YIL SONU GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİ
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Haziran ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Çocuk Halk Oyunları Topluluğu’nun verdiği konser, büyük beğeni topladı. 

7-14 yaş arası çocukların katılımıyla 2010 yılından itibaren Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda; Kemal Alpay, Hayati Apaydın ve Murat Sınırtaş yönetiminde eğitimlerine devam eden topluluk, Türkiye’nin dört bir yöresinden sergiledikleri oyunlarla salonu dolduran izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Sunuculuğunu Cem Arkan’ın yaptığı, yıl sonu gösterisine öğrencilerin aileleri ve Kartallı vatandaşlar, yoğun ilgi göstererek salonu tıklım tıklım doldurdu. Gösterilerin ardından katılımcılar, çocukları ayakta alkışladı. 

Gösteriyi izleyenler arasında bulunan Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, katkılarından dolayı Kemal Alpay, Hayati Apaydın ve Murat Sınırtaş’a teşekkür ederek kendilerine kartal heykelciği takdim etti. Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, burada yaptığı konuşmada: “Kartal Belediyesi olarak sanata ve kültüre verdiğimiz önemin meyvelerini topluyoruz. Yeni nesli, kültürle ve sanatla buluşturuyoruz. Çocuklarımızın örf, âdet ve folklorumuzu öğrenmelerini sağlıyoruz. Hocalarımız Türkiye’nin dört bir yanından oyunları, kültürlerimizi çocuklarımıza öğretiyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. Şimdiye kadar hocalarımızın yetiştirdiği 2 bin 300 öğrencimiz oldu. Bugün de 212 öğrencimiz mezun oluyor ve bu çocuklarımız Kartal’ı yurtdışında yaptıkları gösterilerle temsil ediyorlar. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, bundan sonraki gösterilerinde başarılar diliyorum. Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’ün başarılı çalışmalarıyla Kartal, sanatın ve kültürün merkezi oldu. Bu yolda ilerlemeye devam edeceğiz, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER