KARTAL BELEDİYESİ KREŞ ÖĞRENCİLERİ AT ÇİFTLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ

2009 yılında 1 olan kreş sayısını, 14’e yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz yönetimindeki Kartal Belediyesi, Kreşler Müdürl..

KARTAL BELEDİYESİ KREŞ ÖĞRENCİLERİ AT ÇİFTLİĞİNDE DOYASIYA EĞLENDİ
2009 yılında 1 olan kreş sayısını, 14’e yükselten Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz yönetimindeki Kartal Belediyesi, Kreşler Müdürlüğü’nde eğitim gören minikler için at çiftliğinde bir gezi düzenledi.

Başarılı bir eğitim döneminin ardından, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için Sancaktepe’de bulunan özel bir at çiftliğine düzenlenen gezide minik öğrencilere, kreş öğretmenleri eşlik etti. Minikler; etkinlik kapsamında midilli ve atları yakından tanıma şansını yakaladı. Tüm gün boyunca at çiftliğini ve ahırları gezen minikler yakından gördükleri atlar hakkında da bilgi sahibi oldu. Miniklerin, atları severken duydukları mutluluk ve sevinçleri ise gözlerinden okundu. Gezinin sonunda Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı 5 yaş grubu çocuklara, at yetiştiricileri tarafından; ata biniş kuralları ile at üstünde nasıl durulması gerektiği hakkında bilgiler verildi. Verilen bilgileri pür dikkat dinleyen çocuklar ardından tek tek ata binmenin heyecanını yaşadı. 
Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER