KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “ÇOCUKLAR UMUTLA GÜLSÜN” KAMPANYASI

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’da kurularak 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve Türkiye’deki bütün engelli ..

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN “ÇOCUKLAR UMUTLA GÜLSÜN” KAMPANYASI
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’da kurularak 4-14 yaş aralığındaki çocuklara ve Türkiye’deki bütün engelli vatandaşlara hizmet veren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, ilçede bulunan okul öğrencilerine yönelik ücretsiz diş taramalarına devam ediyor.

 Bu kapsamda ilçe sınırları içerisinde yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı eğitim veren kurumlarda da tarama başlatıldı. Öğrencilerin hepsi, 18 yaşından küçük kız çocuklarından oluşan Emrullah Turanlı Çocuk Evleri Sitesi öğrencilerinden 60 kişilik bir grubun diş taramaları yapıldı. Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, “Bizim Çocuklarımız Umutla Gülsün“ adlı sosyal sorumluluk projesiyle diş taramalarının ardından kliniğe gelen çocukların tüm tedavilerini üstlendi. Çocukların kontrolü sırasında Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Arda Savaş, çocuklara refakat etti. Taramalar sonunda tedavi olması gereken çocuklar tespit edilerek Kartal Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde tedavileri başlatılacak.

 

 

 

 

Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER