Kartal'dan Kan Bağışına Tam Destek

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın işbirliği ile Kartal’da bulunan Yıldız İşçimenler İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kartal Belediyesi’nin de desteklediği kan bağışı kampanyasına öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi.

Kartal'dan Kan Bağışına Tam Destek

Yıldız İşçimenler İlkokulu’nun konferans salonunda gerçekleşen bağış kampanyasına, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak’ın yanı sıra; çok sayıda vatandaş ve öğrenci velisi katıldı. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, Yıldız İşçimenler İlkokulu Müdürü Hayri Altun’u makamında ziyaret ederek bağış kampanyası ile ilgili bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Feyyaz Kaynak, daha sonra Türk Kızılayı yetkilileri ve okul yöneticileri ile birlikte kan bağışının yapıldığı alanda incelemelerde bulundu.

Okullarda yürütülen kan bağışı etkinlikleriyle öğrenciler hem Türk Kızılayı’nı tanıyor, hem de kan bağışı ile ilgili bilgi ediniyor. Bağış kampanyasında 18 yaş üstü gönüllü kişilerden toplanan kanlar, hastanelerin günlük kan ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor.

Haber Kaynağı: Haberin Nabzı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER