KARTALLILAR İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR

Kartal Belediyesi tarafından Kartal’ın 11 farklı noktasında kurulan iftar sofralarıyla vatandaşlar birlik ve beraberlik duygusuyla iftarları..

KARTALLILAR İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYOR
Kartal Belediyesi tarafından Kartal’ın 11 farklı noktasında kurulan iftar sofralarıyla vatandaşlar birlik ve beraberlik duygusuyla iftarlarını açmaya devam ediyor. Atalar Mahallesi Hanımeli Parkında kurulan iftar noktasındaki programa Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP Atalar Mahalle Temsilcisi Fevzi Deligöz ve mahalle halkı katıldı.

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, orucunu Atalar Mahallesi Hanımeli Parkı’nda Kartal Belediyesi tarafından kurulan iftar noktasında vatandaşlarla birlikte açtı. İftar programında Gökhan Yüksel, vatandaşlarla birlikte iftar açarak sohbet etti ve sorunlarını dinledi. Vatandaşlar, Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel aracılığıyla Başkan Altınok Öz’e teşekkür ederek, ‘Eskiden Kartal Meydanı’nda iftar programı yapılıyordu şimdi her yıl Başkanımız iftarı mahallemize getiriyor. Bizler de gönül huzuru içinde güzel bir ortamda iftarımızı açıyoruz. Başta Başkanımız olmak üzere tüm ekibine çok teşekkür ediyoruz’ dediler.

Kartal Belediyesi, Başkan Altınok Öz’ün göreve geldiği 2009’dan bu yana, tek merkezde kurulan iftar çadırlarının yerine mahallelerde belirlediği alanlarda vatandaşları iftar sofralarında bir araya getiriyor. İlçede belirlenen 11 ayrı noktada kurulan iftar sofralarında Kartallılar, sağlıklı ortamlarda ve birlik duygusuyla oruçlarını açabilme imkânı buluyor. 

Kartal’da akşamlar Ramazan eğlenceleriyle renkli geçiyor

İftar ve teravih sonrası Kartallı vatandaşlar, eski Ramazan akşamlarını da yeniden yaşıyor. Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Kartal Belediyesi Ramazan Tırı, bu kez Atalar Mahallesi Hanımeli Parkı’na kuruldu. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, CHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP Atalar Mahalle Temsilcisi Fevzi Deligöz’ün de izlediği etkinlikte Türk Tasavvuf Müziği konseri ve Semazen gösterisi, yoğun katılımın sağlandığı etkinlikte huşu içinde dinlendi. 


Kaynak: Kartal Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER