Rumeli Balkan Trakya Tanıtım Günleri Başlıyor

Rumeli Dernekler Federasyonu tarafından, Rumeli, Trakya ve Balkan Türkleri'nin kültürünün tanıtılması amacıyla gerçekleştirilen Tanıtım Günleri fuarı Beylikdüzü'nde başladı.

Rumeli Balkan Trakya Tanıtım Günleri Başlıyor

Edirne Belediyesi Bando Takımı, Edirne'nin meşhur ciğer kebabının şovları eşliğinde ve yöresel folklor gösterileri ile birlikte yapılan açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kağıthane Belediyesi'nin de bir standının bulundu fuarı Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da ziyaret etti.

Açılış seremonisinin ardından bir selamlama konuşması gerçekleştiren Başkan Fazlı Kılıç tüm vatandaşlara 'hoşgeldiniz' diyerek; '' Sizlere Kağıthane'nin selamlarını getirdik. Bizler de uzun yıllardır Rumeli Dernekler Federasyonu ile birlikte bir çok çalışma yürütüyoruz ve bir çok konuda da federasyona elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Çok güzel işler ortaya çıkıyor, bugün düzenlenen bu organizasyon da onlardan biri... Bizler de hem bu güzel atmosferi yaşamak hem de desteklerimizi belirtmek amacıyla burada bulunuyoruz. Herkese şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.'' dedi.

Alanda bulunan standları da tek tek dolaşan Başkan Fazlı Kılıç, Kağıthane Belediyesi standında konuklara el yapımı kağıdın hangi işlemlerden geçerek ortaya çıktığını da gösterdi.

Açılışın ardından konser ve gösterilerle devam eden fuar 15 Ekim Pazartesi gününe dek devam edecek

.

Haber Kaynağı: İstanbul Ses

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER