SARIYERDE ANADOLU EZGİLERİ YANKILANDI

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde İstinye Eski Tersane Alanı'nda bir gecede iki sanatçı birden sahneye çıkarak Sarıyerlilere müzik dolu bir akşam yaşattı.

SARIYERDE ANADOLU EZGİLERİ YANKILANDI

 

Sarıyer Belediyesi, mahallelerde kurulan iftar sofraları, konserler, sinema ve tiyatro gösterimleri ile birlik ve berberliğin ayı Ramazan’ın coşkusunu Sarıyerlilerle paylaşmaya devam ediyor. Bir ay boyunca 38 mahallelerde kurulacak iftar sofraları Ramazan’ın beşinci gününde Rumeli Kavağı Güney Kıldıran İlkokulu Bahçesi ve Yenimahalle Eyüp Odabaşı Parkı’na konuk oldu. Hep birlikte iftar yapmanın keyfini yaşayan Sarıyerliler, semazen gösterisi ve dualar eşliğinde oruçlarını açtı. İlerleyen saatlerde ise İstinye Tersane Alanı’na konuk olan ünlü halk müziği sanatçısı Telli Kılıç ve Karadeniz müziğinin genç temsilcisi Faik Pala ile keyifli bir akşam yaşadı.

 

 

RAMAZAN COŞKUSU DOYASIYA YAŞANDI

 

İstinye Tersane alanında Ramazan’ın 5.gününde Anadolu ezgileri yankılandı. Telli Kılıç ve Faik Pala’nın sahne aldığı muhteşem gecede, Türk Halk Müziği’nin birbirinden güzel eserlerini dinleme fırsatı bulan Sarıyerliler, türkülerle hüzünlenip halay ve horonla coştu.  Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyerlilerin coşkusuna ortak oldu.


Kaynak: Sarıyer Belediyesi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER