YAŞAMAYA DAİR BAKSM’DE SAHNELENDİ

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Yaşamaya Dair’ adlı tiyatro oyunu, Beylikdüzü’nde sahnelendi. Canlı müzik eşliğinde oynanan oyunun son..

YAŞAMAYA DAİR BAKSM’DE SAHNELENDİ

Genco Erkal’ın uyarlayıp yönettiği ‘Yaşamaya Dair’ adlı tiyatro oyunu, Beylikdüzü’nde sahnelendi. Canlı müzik eşliğinde oynanan oyunun sonunda sanatseverler, Genco Erkal ve Tülay Günal’ın kusursuz performansını ayakta alkışladı. 

Türk Tiyatrosu’nun sevilen oyuncuları Genco Erkal ve Tülay Günal’ın sahneye koyduğu “Yaşamaya Dair” adlı müzikli gösteri Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM)’nde sahnelendi. Oyuna Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır ile çok sayıda Beylikdüzülü tiyatro sever katıldı. 

Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki yaşamını ve eşi Piraye Hanım’a olan tutkusunu anlatan oyunda, Tülay Günal zarafeti, oyunculuğu ve seslendirdiği şarkılarla göz doldururken yılların deneyimli tiyatro sanatçısı Genco Erkal, Nazım’ın destansı yaşamını başarıyla sahneye taşıdı. Piyano ve viyolensel eşliğinde sahnelenen oyunda, Nazım Hikmet’in şiirleri ile Fazıl Say, Zülfü Livaneli, Cem Karaca, Tarık Öcal, Edip Akbayram, Tolga Çebi, Nadir Göktürk, Timur Selçuk gibi birçok bestecinin şarkıları da seslendirildi.


Kaynak: Haberin Nabzı / Beylikdüzü


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER