BEYAK Saroz eğitimi`ni tamamladı

BEYAK Saroz eğitimi`ni tamamladı

Beylikdüzü Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (BEYAK), Saroz Körfezi Kömür Limanı’nda gerçekleşen 4 günlük eğitimi başarı ile tamamladı

 Amacı denizde yaşanan kazalara müdahale etmek ve gerektiğinde sualtı arama ve kurtarma desteği vermek olan BEYAK Sualtı Timi, 19 – 22 Eylül tarihlerinde Saroz Körfezi Kömür Limanın’da bulanık su, gece dalışı ve suda boğuşma eğitimlerinin yer aldığı 4 günlük eğitimi başarı ile tamamladı.

 

Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü’nün eğitmeni ve aynı zamanda Dünya rekortmeni olan milli dalgıç Cem Karabay’ın gözetiminde yetiştirilen BEYAK Sualtı Timi, geçtiğimiz günlerde Bronz ve Gümüş Cankurtaran Eğitimleri’ni de en üst seviyede başarı ile tamamladı.

 

Eğitimler Tamamlanıyor

 

BEYAK Sualtı Timi Eğitmeni Cem Karabay, ekibin önümüzdeki günlerde yapacağı derin dalış ve sualtı arama ve kurtarma eğitimlerini de tamamlayarak Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından 2 yıldız ve 3 yıldız CMAS – TSSF brövelerini alarak göreve hazır hale geleceklerini söyledi. Karabay, oluşturulan “Sualtı Timi”nin Türkiye’nin ve Dünya’nın her yerine destek verecek seviyeye gelmesi için bütün ekibin büyük bir özveri ve gayretle çalışmalarına devam ettiğini belirti.


“BEYAK Timi Önemli Bir Misyonu Üstleniyor”

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “BEYAK Su Altı Timi’nin faaliyetlerini ve çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Eğitim programlarına hızla devam eden takım, esasında çok önemli bir misyonu üstleniyor. Yıldızlarını da tamamlayacak BEYAK Timi Türkiye’de ve Dünya’da su altı arama ve kurtarmalarında önemli görevler alacağına inanıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.