1. HABERLER

  2. BEYLİKDÜZÜ

  3. BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ VATANDAŞLARLA SÜREKLİ İLETİŞİMDE
BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ VATANDAŞLARLA SÜREKLİ İLETİŞİMDE

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ VATANDAŞLARLA SÜREKLİ İLETİŞİMDE

Yaşam kalitesi yüksek, modern ve daha mutlu bir kent için katılımcı, şeffaf belediyecilik anlayışıyla vatandaşların istek ve önerilerini d..

A+A-

Yaşam kalitesi yüksek, modern ve daha mutlu bir kent için katılımcı, şeffaf belediyecilik anlayışıyla vatandaşların istek ve önerilerini dikkate alarak hizmet veren Beylikdüzü Belediyesi; Çağrı Merkezi, Çözüm Merkezleri, sosyal medya üzerinden gelen istek, şikayet ve önerileri ilgili müdürlüklere iletip hem vatandaşların hizmete ulaşmasını kolaylaştırıyor hem de sorularına cevap, sorunlarına çözüm oluyor.

Beylikdüzü Belediyesi, hizmet kalitesiyle fark yaratmaya devam ediyor. 444 09 39 numaralı Çağrı Merkezi, muhtarlık binalarının içinde konuşlandırılan Çözüm Merkezleri, Beylikdüzü Belediyesi'ne ait resmi sosyal medya hesapları, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'ın kişisel sosyal medya hesapları üzerinden sürekli vatandaşlarla iletişim halinde olan Beylikdüzü Belediyesi, vatandaşların her türlü öneri, şikayet ve isteklerini ilgili müdürlüklere ve yetkililere ileterek hızlıca çözüm buluyor.

Çözüm, Bir Telefon Kadar Yakınınızda

Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve Beylikdüzü'ndeki vatandaşların Belediye ile iletişim kurmak için en çok tercih ettikleri platform olan Beylikdüzü Belediyesi Çağrı Merkezi bayram tatil demeden sorunların çözümü ve taleplerin yerine getirilmesi için görev başında. 2019'un ilk sekiz ayında çağrı merkezine gelen 11 bin 865 müracatın 11 bin 295'i olumlu sonuçlandırarak müracatlarda yüzde 95'lik bir başarı yakalayan Çağrı Merkezi, vatandaşların sorunlarını hızlıca çözebildiği bir birim olarak dikkat çekiyor. Vatandaşlarla belediye arasında bir iletişim köprüsü kuran Çağrı Merkezi'ne yıllık ortalama 270 bin, aylık 21 bin 500, günlük ise 900 çağrı geliyor. Çağrı Merkezi'nde, vatandaşlardan gelen her türlü istek, şikayet ve öneri, kayıt altına alınarak ilgili müdürlüklere iletiliyor. İlgili mercilere iletilen her konu, çağrı merkezi personelleri tarafından takip ediliyor ve sonuçlanması durumunda vatandaşlara kısa mesaj ya da telefon aracılığıyla geri dönüş sağlanıyor.

Çözüm Merkezleri'nde İlgili Hizmet, Hızlı Çözüm

Beylikdüzü'ndeki vatandaşlar, istek ve önerilerini, Beylikdüzü Belediyesi'nin muhtarlık binaları içerisinde hayata geçirdiği, Türkiye'ye örnek olan ve vatandaşla Belediye arasındaki iletişimi güçlendiren Çözüm Merkezleri aracılığıyla da belediye yetkililerine iletebiliyorlar. Yüz yüze iletişimin hakim olduğu Çözüm Merkezleri'nde görev yapan belediye görevlileri, vatandaşların istek ve önerilerini, Beylikdüzü Belediyesi Çağrı Merkezi sistemine girerek ilgili müdürlüklere sevkini sağlıyor. Vatandaşların belediye ile ilgili olmayan talepleri için ise ilgili kamu kurumlarıyla irtibata geçilerek vatandaşların talepleri kurumlara iletiliyor.

Sosyal Medya Aktif Şekilde Kullanılıyor

Beylikdüzü Belediyesi, hayatın onlineda aktığı, gelişen ve değişen sosyal medya platformlarını aktif şekilde kullanıyor. Beylikdüzü Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarına ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık'ın kişisel sosyal medya hesaplarına gelen mesajları ciddiyetle inceleyen sosyal medya görevlileri, gerekli kontrolleri sağlayıp vatandaşların istek ve önerilerini ilgili müdürlüklere iletip anında sonuç alıyor.


Kaynak: Beylikdüzü Belediyesi
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.