Bugünün yarını da var, birde ben varım

Sözüm; koltukla kendine kişilik katanlara…

Koltuğu siz kullanmaz iseniz o sizi kullanır

Az ahlakınız varsa bu koltuk sevdasından uzak durun.

Koltuktan güç bulanlar, koltuklar baki değildir

Koltuk sevdasına tutulursanız çaresi yoktur bilesiniz.

Gözünü koltuk hırsı bürüyen biri için hizmetten çok, yerini koruma arzusu hâkimdir.

Günümüzde işsizler ordusu, üniversite mezunu işsizler var iken o koltuklar çok kıymetli oluyor.

Üstelik İstanbul Büyükşehir Belediyesini almışsın. İstanbul da İktidarsın.

O koltuğa oturmadan önce, gelinen mevkide yararlı işler yapmak amacında olan kişiler; günler, aylar geçtikçe tamamen koltuğun etkisi altına girerek hayatlarını koltuklarına göre düzenlemeye başlarlar. Oturanın bir daha kalkmak istemediği bu koltuklar o kadar rahattır ki, üzerinden kalkmamak uğruna, gereken her şeyi yapmak mubah sayılır. Aşkla, sevdayla bağlanılır koltuğa. Halka hizmet yerine önümüzdeki kongrede nasıl o koltukta tekrar otururum hesabının çalışması yapılır.

Güç ve iktidar olarak algılanan koltuğa oturan şahsiyet, kendince söz sahipliğini, saygınlığını, insanlara hükmetme hakkını elde ettiğini kanıtlamış ama aslında o saygı o kişiye değil makamınadır. Peki bu şahsiyetlerin  sizlere faydası olur mu?

bir belediyeden maaş alan yöneticiden,

bir belediyeden görev alan yöneticiden,

örgüt yerine kendine iş bulan yöneticiden,

tabi ki o koltuklardan kimse kalkmak istemez.

Bu şahsiyetler için koltuk olmazsa her şey biter.

Geçen sosyal medyada ilk kez bir yöneticiyi etiketleyip bir paylaşımda bulundum dedim ki, “Siyaset Uzun soluklu bir iştir. Kimse oturduğu koltuğa güvenmesin Bugünün yarını da var. Birde BEN VARIM” ama kimse bu mesajı anlayamadı.  Zaten yakında ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu hayatın, bu saltanatın bir gün sona ereceğinin farkında olan kişiler, zaten görevini en iyi şekilde yapıp, arkasından minnetle, sevgiyle ve saygıyla bahsettirecek işler yapmaya çabalar. Farkında olmayanların yaptıkları ise kendilerine kat be kat geri dönecektir. Vay hallerine…

Önümüzdeki delege,  ilçe yönetimi seçimlerinde ne kadar dikkatli olmak gerektiği ortaya çıkıyor. Birilerini bir yerlere seçerken veya atarken gerçekleri göz ardı etmeden, maddi ve  manevi çıkarları göz önünde bulundurmadan, vicdanla hareket etmek gerekir

bugünün başkanları,

yöneticileri,

meclis üyeleri

yarın sıradan kişi olduğunda

bunun hesabını tabi ki verecekler.

Unutmayın bugünün yarını var.

birde ben varım . . .

Kasım Aydın

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum