1. HABERLER

  2. CHP İKTİDARINDA ENGELLİLER SAHİPSİZ KALMAYACAK
CHP İKTİDARINDA ENGELLİLER SAHİPSİZ KALMAYACAK

CHP İKTİDARINDA ENGELLİLER SAHİPSİZ KALMAYACAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla 1. Engelli Sempozyumu düzenlerken, sempozyumun hemen ardından düzenlenen törenle çok sayıda akademisyen CHP’ye katıldı. Akademisyenlere rozetlerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

A+A-
Beşiktaş Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1.Engelli Sempozyumu’nun açılışında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, “CHP iktidarında engellileri sahipsiz bırakmayacağız” dedi. Türkiye’de nüfusun yüzde 12,29′una denk düşen 8 buçuk milyon kişinin engelli olduğunu hatırlatan Berhan Şimşek; “Engellilik en aza indirmek adına önlem tedbirleri alınırsa, engellilerin topluma kazandırılması konusu, günümüzdeki boyutlarda bir sorun olmaktan çıkacaktır. Ancak bugün engellilerimiz kaderleriyle baş başa bırakılmışlardır” diye konuştu.
AKADEMİSYENLER CHP’YE KATILDI
Engelli Sempozyumu’nun tamamlanmasının ardından CHP’ye katılım töreni düzenlendi. Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Aydınlık Türkiye’yi yeniden kurmak, raydan çıkmış Türkiye’yi yeniden rayına oturtmak için yola çıktık” diye konuştu.
 
“ÜNİVERSİTELERE ÖZGÜRLÜĞÜ BİZ GETİRECEĞİZ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Üniversiteleri konuşmayan bir ülke özgür bir ülke değildir. Üniversitelerin üzerinde baskı olan bir ülke çağdaş bir ülke değildir. Çağdaşlığı da özgürlüğü de biz getireceğiz. Sonuna kadar getireceğiz” diye konuştu.
 
“FARKLI DÜŞÜNCELERİN AKIBETİ DOĞRU SİLİVRİ”
Kılıçdaroğlu, daha sonra Başbakan Erdoğan’ın rektörlerle Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisinde bir araya gelmesine de değinerek, “Karşısında sanki askerleri var. Kimseden ses çıkmıyor. Ve Sayın Başbakan diyor ki farklı düşünceler dile getirilebilir. Yani farklı düşünceler dile getirilince onların akıbetini biliyorsunuz değil mi? Doğru Silivri'ye. Bu nasıl bir anlayıştır?” dedi. Kılıçdaroğlu salondakilerin “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganlarını da “Hiç endişeniz olmasın. Onu yapacağız” sözleriyle yanıtladı.
 
AKADEMİSYENLERE ROZET TAKTI
Toplumun her kesimini kucaklayacaklarını söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Merdiven altı atölyelerde başı örtülü ama AKP’nin görmemezlikten geldiği binlerce kızımızın kadınımızın sosyal güvencesiz çalıştığını da biliyoruz” dedi. CHP’nin kapılarının herkese açık olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu; “Cumhuriyet Halk Partisi’ne iktidar olma yolları açılacaksa bunun yolu sizin mübarek ellerinizde. Herkesi kucaklayın. Toplumun her kesimini davet edin. Temiz siyaset yapalım. Ülkeyi çağdaş yönetelim. Hep beraber ülkeyi aydınlığa taşıyalım. Bu süreçte bilim insanına da ihtiyacımız var; çöpten kağıt toplayan yurttaşımıza da ihtiyacımız var” diye konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından CHP’ye katılan akademisyenlere CHP rozeti taktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.