1. HABERLER

  2. CHP Kadın Kolları Başkanı görevden alındı
CHP Kadın Kolları Başkanı görevden alındı

CHP Kadın Kolları Başkanı görevden alındı

CHP Kadın Kolları Başkanı Asuman Çakmakçı'ının görevden alındığı, yerine Zuhal Samlı'nın atandığı öğrenildi. CHP Parti Sözcüsü ve Genel Sekreter Süheyl Batum, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında olağanüstü kurultaya ilişkin bir karar alın

A+A-
Asuman Çakmakçı'nın Kadın Kolları Genel Başkanlığı 4,5 ay sürdü. MYK tarafından görevinden alınan Çakmakçı'nın yerine, Zuhal Sanlı atandı. CHP'nin yeni Kadın kolları Genel Başkanı Zuhal Sanlı, ilk açıklamasını yaptı: "Öncelikle Türkiye'deki tüm kadınların elini sıkmak onlara dokunmak istiyorum"dedi
CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun 5 temmuz'daki toplantısında uzun yıllar boş bulunan Kadın Kolları Genel Başkanlığına atanan Parti Meclisi Üyesi, Endüstri Mühendisi Asuman Çakmakçı, Merkez Yönetim Kurulu'nun bugünkü toplantısında başkanlık görevinden alınarak yerine Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyesi olan Zuhal Sanlı getirildi.
4 Kasım'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Yargıtay Baş Savcılığı'nın uyarısı üzerine yeni parti tüzüğü gereğince partide genel sekreterlik diktasına son verip genel başkan yardımcılarını belirlemesinin ardından Önder Sav'ın Genel sekreterliği döneminde oluşturulan Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu'nunda tümüyle yenilenmesi için düğmeye basıldı.
CHP Merkez Yönetim Kurulu bugünkü toplantısında, 5 Temmuz'da Kadın Kolları Genel Başkanlığı'na atanan Asuman Çakmakçı'yı görevden alarak yerine eski PM üyesi, iş kadını Zuhal Sanlı'nın getirilmesini kararlaştırdı.
Karar MYK toplantı sonrasında örgütlenmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından Zuhal Sanlı'ya tebliğ edildi.
14 yıldır CHP üyesi ve 2002 ve 2007 genel seçimlerinde Antalya'dan milletvekili aday adayı olan ve 5 yıl Parti meclisi üyeliği yapan 47 yaşındaki Zuhal Sanlı, genel merkeze çalışmak üzere geldiği sırada kendisine yeni görevin tebliğ edildiğini söyledi.
Daha önce kendisine bu göreve atanacağına dair herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Sanlı, "Kadın Kolları MYK'sı aynen mi kaldı yoksa sadece başkan mı değişti?" sorusuna "İnanın bilmiyorum. Genel Başkan Yardımcımızın kutlamasıyla öğrendim. Sanıyorum, kadın kollarımız tümüyle yeniden yapılandırılacak" diye yanıtladı.
Zuhal Sanlı, "yeni kadın kolları genel başkanı olarak önceliklerinin ne olacağı" sorusuna ise şu karşılığı verdi:"Öncelikle Türkiye'deki tüm kadınların elini sıkmak onlara dokunmak istiyorum. Sadece kendim değil tabii bütün örgütümüzle bunu yapacağız. Kadınlarımızın sorununun ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kadının hak ve özgürlüklerinden yola çıkarak kadını çağdaşlaştırmak için herkesle kucaklaşmak ve onların elini sıkabilmek önceliğimiz olacak. Sayın Genel Başkanımızın yaptığı gibi bütün Türkiyeyi gezmek istiyorum.dedi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum