E-ATIK TOPLAMADA BİRİNCİ ATAŞEHİR BELEDİYESİ OLDU 

E-ATIK TOPLAMADA BİRİNCİ ATAŞEHİR BELEDİYESİ OLDU 

Ataşehir Belediyesi, 2020 yılında, “E- Atıklarda Fark Yaratan Belediyeler”çalışmasında birinci oldu. 

Ataşehir Belediyesi, 2020 yılında, “E- Atıklarda Fark Yaratan Belediyeler” çalışmasında birinci oldu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından atık elektrikli ve elektronik eşyaların yönetimi konusunda yetkilendirilmiş kuruluş olan Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği (AGİD) ve belediyeler işbirliği ile düzenlenen, e-atık toplama çalışmasına katılan Ataşehir Belediyesi, Elektrikli ve Elektronik Atıklar 6. Grup Küçük Ev Aletleri yönetiminde en fazla katkı sağlayan belediye oldu. 

Ataşehir Belediyesi, 2018 yılında, “Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız!” e-atık toplama projesi ile yeni bir sosyal sorumluluk projesini başlatmıştı. 

Bu proje sayesinde Ataşehir Belediyesi, AGİD ve CarrefourSA yasal sorumluluklarını yerine getirerek hem e-atık ve geri dönüşüm konusunda vatandaşın bilinçlenmesine katkı sağlıyor hem de yapılacak bağışlar ile Tohum Otizm Vakfı’na destek oluyor. 

Proje kapsamında, vatandaşlar, kullanılmayan, atık hale gelen küçük ev aletlerini CarrefourSA’lara getirerek hem geri dönüşüme destek hem de otizmli çocukların eğitimlerine katkı sağlıyor. 

2020 yılında belediyenin tüm hizmet binalarına ve Ataşehir CarefourSA’lara yerleştirilen özel toplama kutularında 1466 kg atık haldeki küçük ev aletleri toplanarak otizmli çocukların eğitimine katkı sağlandı. 

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.