BABADAĞ BELEDİYESİ'NDEN KADINLARA ÖZEL PROGRAM

BABADAĞ BELEDİYESİ'NDEN KADINLARA ÖZEL PROGRAM

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, "Babadağ'ın çalışkan kadınlarının kooperatif çatısı altında yaptıklarıçalışmalarıönümüzdeki aylarda yıllarda hep birlikte paylaşıyor olacağız....

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, "Babadağ'ın çalışkan kadınlarının kooperatif çatısı altında yaptıklarıçalışmalarıönümüzdeki aylarda yıllarda hep birlikte paylaşıyor olacağız. Bunun müjdesini sizlere vermek istiyorum.  Bizler İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasının ne kadar hayati önem taşıdığını, İstanbul Sözleşmesi’nin de bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Ünlü halk ozanımız Neşet Ertaş’ın da dediği gibi kadınlar insandır biz insanoğlu" diye konuştu.

Babadağ Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla dün Kapalı Spor Salonu’nda özel bir programa imza attı. Programa ilçedeki kadınlar yoğun katılım sağlarken; etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye BaşkanıŞeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği BaşkanıŞeref Arpacı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay ve kadın dernekleri temsilcileri de katıldı. 

Babadağ Kapalı Spor Salonu’nda pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kokteylinde ilçede yaşayan kadınlar hem eğlendi hem de kendi hakları konusunda bilgilendirildi.

BAŞKAN ATLI'DAN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ VURGUSU

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, şöyle konuştu:

“Babadağımızın üretken emekçi kadınları, bugün bu güzel kalabalığı hep bir arada görmekten Babadağ Belediyesi olarak çok büyük bir onur ve kıvanç duydum. Geçen senenin sonlarında kurduğumuz üretici kadın kooperatifimizin çalışmalarını inşallah bugün itibariyle başlatmış bulunuyoruz. Merkezefendi Belediyesi ve Bozkurt Belediyemizin kadın kooperatifleriyle birlikte inşallah önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz. Babadağ'ın çalışkan kadınlarının kooperatif çatısı altında yaptıklarıçalışmalarıönümüzdeki aylarda yıllarda hep birlikte paylaşıyor olacağız. Bunun müjdesini sizlere vermek istiyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bundan tam 87 yıl önce kadınlara seçme hakkı verilmesini bugün ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.  

Kadınlar istediğinde her şeyi yapabilir, milletvekili olabilir belediye başkanı olabilir iyi bir eş iyi bir anne olabilir, Yeter ki biz onları yanında olalım onlara destek verelim. Ben Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek istiyorum. Düşünün ki bir ülke 2020 yılında 269 kadın erkekler tarafından cinayete kurban gitmiştir. 2021 yılının ilk 2 ayında 67 kadın cinayetlere kurban gitmiştir. Bizler İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasının ne kadar hayati önem taşıdığını, İstanbul Sözleşmesi’nin de bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Ünlü halk ozanımız Neşet Ertaş’ın da dediği gibi kadınlar insandır biz insanoğlu. Dünya üzerindeki her şey kadının eseridir. Son olarak dikkatinizi iki noktaya çekmek istiyorum: İstanbul sözleşmesi yaşatır ve kadına şiddete hayır.”

ETKİNLİĞE KADINLARDAN TAM NOT

Ali Atlı’nın ardından İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye BaşkanıŞeniz Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay konuşmalarını yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan Uzman Psikolog Fatma Kurt kadına yönelik şiddetin engellemesiyle ilgili alınması gereken önlemler ve kadının toplumdaki yeriyle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Babadağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerin anlatıldığı sunum ile etkinlik sona erdi.

Etkinliğe katılan kadınlar Babadağ’da ilk defa böyle bir çalışma yapıldığını ve çok memnun kaldıklarını söyleyerek, önümüzdeki yıl daha geniş katılımlı bir etkinlik yapılmasını istediklerini söylediler.  

 

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.