1. HABERLER

  2. Erdoğan: Başbakan Sünepe Öyle Mi?
Erdoğan: Başbakan Sünepe Öyle Mi?

Erdoğan: Başbakan Sünepe Öyle Mi?

İnsani yardım gemilerine kanlı saldırı sonrası bozulan İsrail ilişkilerinden AK Parti'yi sorumlu tutan bazı köşe yazarlarını ağır bir dille eleştiren Erdoğan, "Ben sünepeyim öyle mi?" diye çıkıştı. İşte o sözler: İZLEYİN

A+A-

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'le bozulan ilişkilerin düzelmesi için AK Parti iktidarının gitmesi gerektiğini söyleyen köşe yazarlarını eleştirerek, "Bunu utanmadan, sıkılmadan televizyonlardan söyleyecek kadar da maşallah cesurlar. Onlar bunu söyleyecek kadar cesur, bu ülkenin Başbakanı iktidar partisinin genel başkanı bunu seyredecek kadar sünepe öyle mi?” diye konuştu.

AK Parti genel merkezinde il başkanlarına konuşan Erdoğan şunları kaydetti:

"Dediler ki, “Ya çok da sert gidiyorsun. Biraz işi yumuşatalım.” Arkadaşlar biz sert gitmiyoruz. Biz yumuşak da gitmiyoruz. Biz tam orta yolda gidiyoruz. Hak neyse hukuk neyse bunun gereğini yapıyoruz. Ben her zaman söylüyorum, eğer biz Asım’ın nesliysek, İstiklal Marşımızın Şairinin ifade ettiği gibi, “Yumuşak başlı isem, kim demiş uysal koyunum…” Biz uysal koyun değiliz. Bunu da herkes böyle bilecek. Biz hep mazlumun yanında, zalimin karşısında olacağız. Bu bizim genlerimize işlemeli. AK Partili bunun idrakinde olmalı. Şu ana kadar böyle yürüdük, böyle yürüyeceğiz. Her AK Partili de bunu böyle bilmeli, anlamalı. Bu sadece 21. Asrın ilk çeyreğindeki yapı mı? Hayır. Bizim tarihimizden aldığımız ders bu. Ecdadımızdan aldığımız ders bu. Eğer biz o ecdadın torunlarıysak bunu inkar etmemiz mümkün mü? Eğer değilsek gereği neyse bunu yapacağız. Eğer biz 3 kıt adalet dağıtan neslin torunlarıysak bunu yerine getireceğiz. İşte şimdi biz bunu yakalıyoruz.

Küresel ekonomik kriz Eylül 2008’de başladı. O gün bu krizi AK Parti’yi, AK Parti iktidarını yıpratmak için bulunmaz fırsat olarak görenler vardı. Bütün felaket tellalları ortaya çıktı, “Aradığımızı bulduk şimdi AK Parti’yi götürürüz” dediler. AK Parti’ye var güçleriyle saldırdılar mı? Biz teğet geçiyor, teğet geçecek dediğimiz zaman da dalga geçmeye başladılar. Ama şimdi teğet geçtiğini kabul ettiler. O gün bize saldıranlar şimdi ciddi şekilde mahcup durumdalar. Karanlık senaryolar çizdiler. Felaket senaryoları düzdüler. Yatırımcıların, girişimcinin, üreticinin moralini bozmak için her yola başvurdular. İnanın yurt dışında lobiler yaptılar. “Yanlış yaparsınız, Türkiye’de yatırım yapmayın, ne olacağı belli değil, bu iktidarın gitmesi lazım” dediler. Şu son gelişen olaylarda bile “Türkiye-İsrail arasında barış olabilmesi için İsrail yönetiminin gitmesi lazım, Türkiye’de de AK Parti’nin gitmesi lazım” diyen köşe yazarları var bu ülkede. Bunu utanmadan, sıkılmadan televizyonlardan söyleyecek kadar da maşallah cesurlar. Onlar bunu söyleyecek kadar cesur, bu ülkenin Başbakanı iktidar partisinin genel başkanı bunu seyredecek kadar sünepe öyle mi?”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.