1. HABERLER

  2. Erdoğan'ın Elçilere Şemdinli Tehditi
Erdoğan'ın Elçilere Şemdinli Tehditi

Erdoğan'ın Elçilere Şemdinli Tehditi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da Avrupa zirvesinde büyükelçilere seslendi. 'Bugün beni yakan terör birgün gelir sizi yakar' dedi ve Avrupa'ya Şemdinli uyarısında bulundu. İşte ayrıntılar:

A+A-

 Kimlerin kimlerle çalıştığına bakmadan tarafsızlığımızı muhafaza ederiz. Bu coğrafyada rahat huzur için yoğun gayret sarf ederiz...Bölgenin refahı refaHımız huzuru huzurumuz... Geleceği dostlukla şekillendireceğiz... Bölgede yaşanan dramlara sessiz kalamayız. Sel baskınları afetler sadece ülkeleri değil hepimizi etkiliyor. Nasıl iklim meselesi küresel mesele ise bunlar da bizim küresel meselelerimiz. Bu çağrıların zaman zaman çarpıtıldığına üzülerek şahit olduk.

T>ürkiye uzun zamandır terörle mücadele ediyor. Uzun icraatlarla Türkiye'yi güçsüzleştirilmeye çalışılıyor. Son 4 günde olaylar yaşadık. Terör örgütü kazanamayacağını bildiği bir sürece giriyor. PKK sadece bir terör örgütü olarak değil organize suç örgütü olarak icrrat yapıyor. Avrupa'da balkanların gençlerini de etkiliyor .Bugün hala finansal desteği kesmeyen Avrupa ülkeri var. Birçok Avrupalı dostlarımıza PKK'yı terör örgütü olarak ilan etmekle bitmiyor. Yakaladıklarınızı ne kadar teslim ettiniz? Bize bunları teslim etmediniz...Bunları hala teslim etmiyorsunuz.

Şehitleri uüğurlamaya gelen Avrupa Birliği temsilcisi ülkelere teşekkür ediyoruz. Şunu da hatırlatmnak isterim. Avrupa ülkelerinin güvenliği tam olarak teslim edilemez. Avrupa'da yaşanacak terörün bugün de önlenmesi adına destek vermeniz gerekmektedir.

Avrupa'nın güvenliği Şemdinli'den başlar... Bir gün o terör gelir sizi yakar...

AYRINTILAR GELECEK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.