Görsav Contemporary İstanbul'da

Şişli Belediyesi ve Görsel Sanatlar Vakfı (GÖRSAV), Türkiye ve dünya çağdaş sanatının en iyi örneklerini bir araya getiren Contemporary Istanbul’da Türk sanatının önde gelen isimlerinden Bubi, Hüsamettin Koçan, Erdinç Bakla ve Devrim Erbil’in eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor. Bubi’nin ‘Kafes’ adlı çalışması ise ilk kez Şişli Belediyesi – GÖRSAV standında görücüye çıkıyor.

Görsav Contemporary İstanbul'da

Sanatı destekleyen ve bu alandaki çalışmalarıyla örnek teşkil eden Şişli Belediyesi, öncü çalışmalarıyla dikkat çeken GÖRSAV ile birlikte bu yıl 13’üncüsü düzenlenen sanat fuarı Contemporary Istanbul’a katılıyor. İki kurum fuara, İstanbul'u ve Türk sanatını dünyayla buluşturan fuara alanının en başarılı isimlerinden Bubi, Hüsamettin Koçan, Erdinç Bakla ve Devrim Erbil’in eserlerinin yer aldığı bir seçkiyle katılıyor.

Gotik sanatın Türkiye’deki ender temsilcilerinden Bubi’nin Şişli Belediyesi ve GÖRSAV işbirliğiyle yer alacağı Contemporary Istanbul için özel olarak hazırladığı ‘Kafes’ adlı çalışması, seçkinin en dikkat çeken eserleri arasında yer alıyor. Baksı Müzesi’ne hayat veren sanatçı Hüsamettin Koçan da İstanbul’da ilk kez sergilenecek iki eseriyle fuarda yer alıyor. Seramik sanatçısı ve heykeltıraş Erdinç Bakla’nın ‘Anadolu Medeniyetleri’ ve ‘Kadın’ adlı serilerinden iki; ressam Devrim Erbil’in İstanbul serisine ait üç eserinin sergileneceği fuar, 20 Eylül Perşembe günü ziyarete açılıyor

Haber Kaynağı: Haberin Nabzı

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER