GOP Ayın Pazarcı Esnafı’nı seçiyor.

GOP Ayın Pazarcı Esnafı’nı seçiyor.

Ekim ayının "Pazarcı esnafı” yönetmeliğe göre evraklarını tamamlayan ve satış kurallarını örnek bir şekilde uygulayan Yalçın Aydoğan

 Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol ilçedeki pazarcı esnafıyla kahvaltılı bir toplantıda buluştu. Kalabalık bir grubun katıldığı ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığının 2012 Pazar Yönetmeliği hakkında bilgilendirme amaçlı düzenlenen toplantıda pazarcı esnafı Dr. Erhan Erol’a sorunlarını dile getirdi. Toplantıda bundan sonraki hareket noktaları, yeni kimlik kartı, önlük gibi uygulamalarla kayıt dışı satışın kayıt altına alınması konusundaki uygulamalar masaya yatırıldı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol pazarcı esnafından kendilerini yenilemelerini isteyerek, “Pazarcı esnafına satışlarını gerçekleştirirken kendilerini geliştirip çağdaş kurallara adapte olmaları için başta eğitim olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız. Sizler yeni dönüşüm istekleriyle bizlere gelmeniz halinde belediye her zaman sizin yenilikçi projelerinizin yanında olacaktır” dedi.

Esnaf, başkandan özellikle yaz saati uygulamasında saat 19.00 olan pazar kapanış saatini 21.00’e çekmesini istedi. Başkan’da bu saate kadar Pazar yerlerinin temizlenerek boşaltılmaya hazır hale getirilmesini beklediklerini söyledi. Erol’un, yılbaşına kadar Pazar tahtası devir ücretinin alınmayacağını ve hakkını devretmek isteyenlere kolaylık sağlanacağını belirtmesi, pazarcılar tarafından alkışlarla karşılandı. Toplantıda konuşan Dr. Erhan Erol “Sizin satışlarınızı gerçekleştirirken kendinizi geliştirip çağdaş kurallara adapte olmanız için başta eğitim olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız. Yeni dönüşüm istekleriyle bizlere gelmeniz halinde belediye, her zaman sizin yenilikçi projelerinizin yanında olacaktır’’ dedi. 


Toplantıda bundan böyle her ay “Ayın pazarcı esnafı” seçilme kararı alındı ve Ekim ayının Pazarcısı olarak yeni yönetmeliğe göre evraklarını zamanında tamamlayan ve satış kurallarını örnek bir şekilde uygulayan “Yalçın Aydoğan” seçildi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.