MSB AÇIKLADI: SURİYE'DE SİVİL BÖLGELERE FÜZE SALDIRISI

MSB AÇIKLADI: SURİYE'DE SİVİL BÖLGELERE FÜZE SALDIRISI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye'de Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil...

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Suriye'de Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt tankerlerinin park noktalarını hedef aldı.

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'de Cerablus ve El Bab bölgelerinde yaşanan patlamaların sebebinin Halep'teki Kureyris Havaalanı'ndan ateşlenen füzeler olduğunu açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın konuya ilişkin açıklamasışöyle:

"Suriye'de Rejim kontrolünde bulunan Halep’teki Kuveyris Havaalanı’dan ateşlenen ÇNRA ve balistik füzeler, kuzeydeki Cerablus ve El Bab ilçelerindeki sivil yerleşim yerleri ile akaryakıt tankerlerinin park noktalarını hedef almıştır. Sivil yaralılar bulunmaktadır. Fırat Kalkanı bölgesine yönelik gerçekleşen ve sivilleri hedef alan atışların başlamasını müteakip atışların durdurulması için RF tarafına bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler ateş altına alınmıştır. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir."

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.