DRAGON BOT YARIŞLARI NEFES KESTİ

İBB ve İstanbul Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen İBB Fakülteler ve Üniversitelerarası Dragon Bot Yarışları üniversiteleri buluşturdu.

DRAGON BOT YARIŞLARI NEFES KESTİ
Küçükçekmece Gölü'nde düzenlenen Dragon Bot Yarışları 5 Mayıs Cumartesi günü fakülteler arasında, 6 Mayıs Pazar günü ise üniversiteler arasında yapıldı. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün desteği ile düzenlenen yarışlara ilk gün İstanbul Üniversitesi'ne bağlı eğitim veren fakülte ve yüksek okullarla birlikte bağlı birimler katıldı. İkinci gün yarışları ise farklı üniversitelerden gelen öğrenci, öğretim üyesi, idareci ve yöneticiler katıldı.Yaklaşık 500 kişinin mücadelesine sahne olan yarışlar renkli görüntüler eşliğinde yapıldı. Yarışların fakülteler arası bölümünü Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu birinci sırada tamamladı. Organizasyonun üniversiteler etabı ise iki kategoride gerçekleştirildi. Yarışların sonunda erkekler bölümünde İstanbul Teknik Üniversitesi birinci oldu. Karma kategoride ise ipi göğüsleyen takım Piri Reis Üniversitesi oldu. 
Fakülteler ve Üniversitelerarası Dragon Bot Yarışları dereceye giren takımlar için düzenlenen kupa ve madalya töreni ile sona erdi.Yarışlarda sıralama ise şu şekilde gerçekleşti:
 
Fakültelerarası:
1. Teknik Bilimler MYO
2. Sağlık Kültür Spor Daire Başk.
3. Orman Fakültesi
4. BESYOÜniversitelerarası (Erkekler)
1. İTÜ
2. Bezmialem Ünv.
3. Piri Reis Ünv.
4. İstanbul Ünv.Üniversitelerarası (Karma)
1. Piri Reis Ünv.
2. Beykent Ünv.
3. İstanbul Ünv.
4. Bezmialem Ünv.

Kaynak: istanbulajansi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER