Sivaslılar Derneği’nden yardım eli

Kağıthane Sivaslılar Derneği ramazan ayının yaklaşmasıyla önemli bir çalışmaya daha imza attı.

Sivaslılar Derneği’nden yardım eli

Kağıthane Sivaslılar Derneği ramazan ayının yaklaşmasıyla önemli bir çalışmaya daha imza attı. Başkan Özcan Aslan ve arkadaşları yaklaşık 700 adet erzak kolisi yaparak Kağıthane’de bulunan tüm Sivas Derneklerine 10’ar adet erzak kolisi verdi.

Kağıthane’de bulunan dernek merkezinde hazırlanan erzak kolileri, ilçe ve köy dernek başkanlarına teslim edilirken bu sayının önümüzdeki günlerde 1000 rakamına ulaşacağı vurgulandı. Erzak kolilerini teslim alan dernek başkanları, başkan Özcan Aslan ve arkadaşlarına teşekkür ederken ‘’Allah Razı Olsun’’ temennilerini ihmal etmedi.

Ramazan Ayı’nda kardeşlik dayanışma ve yardımlaşma iklimini yaşatmak için bu yardımları yaptıklarını ifade eden Kağıthane Sivaslılar Derneği Başkanı Özcan Aslan, dar gelirli hemşehrilerimize en azından bu mübarek ayda yardım yapıp onların sofralarını katkı sunabiliyorsak ne mutlu bize dedi. Aslan, imkanlarımız olsa da 12 ay boyunca yardım edebilsek’’ ifadelerine yer verdi.. Özcan Aslan; ‘’biz dernek olarak daha çok kaynaşma, dayanışma ve paylaşma üzerine faaliyetlerde bulunuyoruz… Yüzlerce öğrencimizin eğitimlerine katkı da bulunmak için kırtasiye ve burs yardımları yapıyoruz. Bu faaliyetlerimizi her yıl istikrarlı olarak sürdürüyoruz Ramazan Ayı’nda geçen yıl olduğu gibi bu yılda da ilk etapta 700 koli yardımı hemşehrilerimize ulaştırdık. Bu yardımları dernekler, bizlerden alarak kendi tespit ettikleri dar gelirli hemşehrilerimize teslim ediyor. Bu birliktelik bizi memnun ediyor’’ vurgusu yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol Gürbüz
Erol Gürbüz - 6 ay Önce

Maddi manevi destek veren tüm Hemşehrilerimizden Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER