1. HABERLER

  2. İşte CHP'nin yeni yönetimi
İşte CHP'nin yeni yönetimi

İşte CHP'nin yeni yönetimi

Önder Sav, ve Hakkı Süha Okay CHP'nin yeni yönetiminde yok...CHP'de tüzük krizi büyüyor. Kılıçdaroğlu PM'yi iptal etti, Sav PM'yi Hakkı Suha Okay başkanlığında topladı.

A+A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yürürlükte bulunan tüzük uyarınca partinini yeni yönetimini belirlediğini duyurdu. CHP'nin yeni Genel Sekreteri Nihat Matkap oldu...

Yönetimde Önder Sav yok... Sav'ın yerini Gürsel Tekin aldı.

İşte CHP'nin yeni yönetimi
Yeni belirlenen Genel Başkan Yardımcılarının isimleri şöyle:

Genel Başkan yardımcılıkları

-Örgütlenme ve Örgüt Yönetimleri Gürsel Tekin,

-İdari ve Mali İşler Hurşit Güneş,

-Seçim ve Hukuk İşleri İsa Gök,

-Tanıtım, Basın ve Propaganda Süheyl Batum,

-Yerel Yönetimler Alaattin Yüksel,

-Meslek Kuruluşları, Sendikalar ve STK'lar İzzet Çetin,

-Dış İlişkiler ve Yurt Dışı Örgütlenmeler Oğuz Oyan,

-Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Kolları Gülsün Bilgehan,

-Gençlik Örgütlenmesi ve Gençlik Kolları Gökhan Günaydın,

-Ekonomik ve Mali Politika Umut Oran,

-Halkla İlişkiler Mehmet Ali Özpolat,

-Ar-Ge BYK Platformu Sencer Ayata,

-Parti İçi Eğitim Melda Onur oldu.

3 İSİM GÖREVİ KABUL ETMEDİ

Gülsün Bilgehan, Gökhan Günaydın ve Nihat Matkap görevi kabul etmedi.

LİSTE YARGITAY'DA

Kılıçdaroğlu'nun listesi Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na verildi.

CHP'li Şahin Mengü, Başsavcılığa verilen MYK listesinin yasal olmadığını iddia etti.

PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI İPTAL!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nın CHP'yi tüzük konusunda uyarmasının ardından Kılıçdaroğlu PM'yi bugün toplama kararı almıştı... Ancak CHP Genel Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada PM toplantısının iptal edildiği bildirildi.

SAV: GEREKÇESİZ İPTAL EDİLEMEZ

Buna rağmen Genel Sekreter Önder Sav, "CHP'nin geleneğinde ilan edilmiş toplantıların gerekçesiz iptal edilmesi gibi bir durum yoktur. Parti Meclisi'nde çoğunluk var. Parti Meclisi Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay Başkanlığı'ında toplantısını yapacaktır" dedi. Nitekim, Okay, Başkanlık koltuğuna geçip toplantıyı açtı. Meclis toplantısında 3 önerge görüşmeye açıldı... Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi yoktu. Toplantı sonunda 59 üye kurultay istedi.

'GENEL BAŞKANSIZ PM TOPLANAMAZ'

Önder Sav cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, Kemal Kılıçdaroğlu yanlıları parti tüzüğünün 37. maddesince Genel Başkan olmadan PM'nin toplanamayacağını bu yüzden bu toplantının geçersiz olduğunu açıkladılar. Kemal Kılıçdaroğlu'nun saat 17:00'de bir basın toplantısı yapacağı gelen bilgiler arasında...


ÖNDER SAV BOMBALADI !


Önder Sav yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun da disiplin suçu işlediğini söyledi... Sav 'CHP kimsenin babasının malı değildir, gelmeyince PM'nin toplanamayacağını zannetti, aşiret tavrı var. Hukuku bilmeyenlere hukuku bildirmek bizim görevimizdir. Bu anlayış kabile devletinde bile olmaz' dedi.


Önder Sav'a yakınlığıyla bilinen CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay da yaşanan gelişmeler üzerine şu açıklamayı yaptı...

Parti Meclisi'nde 59 üyenin kabul, 2 çekimser, 2 red oyu ile 27-28 Kasımda olağanüstü kurultay yapılması kararlaştırıldı.

'Şu an meşru Merkez Yönetim Kurulu hukuken tartışmasız olarak PM tarafından seçilen üyelerdir.

Partiler kurallarla yönetilir. Bu partinin en üst kurulu kurultaydır. Kurultay Parti Meclisi'ni seçmiştir. Karar mercii kurultaydan sonra PM'dir. Başsavcı'nın yazısı üzerine bunu kabullenip kabulenmeme iradesi PM'nindir. PM diyorki biz CHP'ye dar gelen parti içerisinde daha demokratik bir tüzük değişikliği için yola çıkmak istiyoruz ve kurultay topluyoruz.

KILIÇDAROĞLU'NUN TOPLANTIYA KATILMAMASI DOĞRU DEĞİL!

Tüzük açıktır. PM'yi Genel başkan toplantıya çağırmıştır. Bundan sonraki süreçte kargaşa yaratacak bir tartışmaya sebebiyet vereceğini zannetmiyorum. Sayın Genel Başkan'ın PM'nin kurumsal kimliğini yok farz ederek toplantıya katılmaması doğru değildir.'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.